Sekmadienį Eliziejaus laukuose Paryžiuje (Prancūzija) finišavo 109-osios legendinės daugiadienės vyrų plento dviračių lenktynės „Tour de France“. Kaip įprasta, paskutinis – 21-as – etapas buvo skirtas sprinteriams.

115,6 km distancijoje greičiausias buvo belgas Jasperas Philipsenas („Alpecin-Deceuninck“ komanda). Jis finišavo per 2 val. 58 min. 32 sek. ir paskutiniuose metruose aplenkė olandą Dylaną Groenewegeną („Team BikeExchange-Jayco“) bei norvegą Alexanderį Kristoffą („Intermarche-Wanty-Gobert Materiaux“).

Bendroje įskaitoje didžiausią karjeros pergalę pasiekė 25-erių danas Jonas Vingegaardas („Jumbo-Visma“). Jis bendrą 3328 km distanciją nuvažiavo per 79 val. 33 min. 20 sek. J. Vingegaardas 2 min. 43 sek. aplenkė slovėną Tadejų Pogačarą („UAE Team Emirates“) ir 7 min. 22 sek. – britą Geraintą Thomasą („INEOS Grenadiers“).

Danas už pergalę susižėrė 1000 UCI pasaulio reitingo taškų.

Prieš šių metų lenktynių startą buvo laukiama dar vienos dvikovos tarp T. Pogačaro ir J. Vingegaardo. Dukart (2020 m. ir 2021 m.) „Tour de France“ čempionas T. Pogačaras pernai 5 min. 20 sek. aplenkė antroje vietoje likusį daną, kuris šiemet troško revanšo.

Maždaug pusę lenktynių viskas klostėsi pagal T. Pogačaro planą. Jis po 6-ojo etapo tapo lyderiu ir keletą dienų išlaikė šią poziciją. Lūžis įvyko 11-ajame etape, kuriame J. Vingegaardas šventė pergalę, o T. Pogačaras jam pralaimėjo beveik 3 min. Slovėnas bendroje įskaitoje buvo nukritęs iki 3-ios vietos, bet greitai pakilo į 2-ą ir bandė vytis daną, tačiau J. Vingegaardas atlaikė varžovo šturmą.

11-ajame etape bendros įskaitos lyderiu tapęs danas šios pozicijos neužleido iki pat pabaigos.

J. Vingegaardas tapo tik antru danu, laimėjusiu „Tour de France“ bendrąją įskaitą. 1996 m. tai padarė Bjarne Riisas. Įdomu tai, kad J. Vingegaardas prieš ketverius metus dar dirbo žuvų fabrike ir tik 2019 m. galėjo tapti tikru dviračių sporto profesionalu, kai sukirto rankomis su „Jumbo-Visma“ komanda.