14
Torontas triumfuoja (nuotr. SCANPIX)

Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) turi naujus čempionus. Jais pirmą kartą istorijoje tapo kanadietiškasis Toronto „Raptors“ klubas.

14

Lemiamose šeštosiose finalo serijos rungtynėse Toronto klubas išvykoje 114:110 (33:32, 27:25, 26:31, 28:22) įveikė buvusius čempionus, Oklando „Golden State Warriors“.

Seriją 4:2 kiek netikėtai laimėję Toronto krepšininkai NBA finale bendrai varžėsi pirmą kartą.

Visą sezoną „Raptors“ pergalių kalviu buvęs Kawhi Leonardas šiąnakt žaidė kiek kukliau, pelnė 22 taškus, tačiau būtent jo šaltas protas rungtynių eigoje padėjo nesubyrėti kaip reikiant įsibegėjusiam kanadietiškam buldozeriui.

Tiesa, K. Leonardas po rungtynių buvo pripažintas naudingiausiu finalo serijos žaidėju (MVP). Jis vidutiniškai fiksavo 28,5 taško ir 9,8 atkovoto kamuolio rodiklius.

Į lemiamą pergalę čempionus vedė suspindęs Kyle'as Lowry. Jis pelnė 26 taškus, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 10 rezultatyvių  perdavimų.

„Warriors“ nesėkmę dalinai nulėmė ir ypač blogu laiku komandą pasivijusios traumos. Vos prasidėjus finalo serijai Oklando klubas neteko lyderio Kevino Duranto, o paskutiniame mače šiąnakt prarado ir Klay'ų Thompsoną.

O būtent jis lemiamoje dvikovoje galėjo tapti tikru didvyriu. Per 3 kėlinius snaiperis surinko 30 surinktų taškų, tačiau nei jis, galingas Draymondo Greeno trigubas dublis Kalifornijos krepšininkų neišgelbėjo.

Įdomu tai, kokiu būdu baigėsi šis finalas.

Vieno taško persvarą (111:110) turėjęs Toronto klubas dar vis tik nebuvo garantuotas dėl savo triumfo, tačiau tuomet nutiko kai kas netikėto.

Kamuolį atkovojęs D. Greenas, likus 0,9 sekundės sugalvojo paprašyti minutės pertraukėlės, o Oklando komanda jos jau nebeturėjo, todėl užsidirbo techninę pražangą. K. Leonardas pataikė vieną baudos metimą, vėliau buvo realizuoti ir dar du, o kartu su šiais metimais „Raptors“ ir ėmė švęsti svetimoje arenoje.

Bendrai visos rungtynės vyko taškas į tašką, dar ketvirtojo kėlinio viduryje „Raptors“ buvo atsiliekančiųjų vaidmenyje, o didžiausias skirtumas tarp komandų (pirmajame kėlinyje) buvo pasiekęs 9 taškus.

„Raptors“: Kyle‘as Lowry (7 atk. kam., 10 rez. perd.) ir Pascalis Siakamas (10 atk. kam.) po 26, Kawhi Leonardas (6 atk. kam., 1/5 tritaškių) ir Fredas VanVleetas (5/11 tritaškių) po 22, Serge‘as Ibaka 15, Marcas Gasolis 3 (0/5 metimų, 9 atk. kam., 4 rez. perd.), Danny Greenas (18 minučių, 0 metimų) ir Normanas Powellas taškų nepelnė.

„Warriors“: Klay‘us Thompsonas 30 (4/6 tritaškių, 5 atk. kam.), Andre Iguodala 22 (3/6 tritaškių), Stephenas Curry 21 (3/11 tritaškių, 7 rez. perd.), DeMarcusas Cousinsas 12 (5 atk. kam.), Draymondas Greenas 11 (19 atk. kam., 13 rez. perd., 8 klaidos).

Primename, kad Toronto klube septynerius metus rungtyniavo ir Jonas Valančiūnas. Lietuvių centras čia žaidė dar ir šiame sezone, todėl aukštaūgis gaus NBA čempionų žiedą kartu su visa komanda. Tiesa, čempionu jis laikomas oficialiai nebus.

Rytų konferencijos finale „Raptors“ įveikė Milvokio „Bucks“. Į šį etapą Toronto klubas pateko nugalėjęs Filadelfijos „76ers“.