32
„Žalgiris“ – „Šiauliai“  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ tapo antruoju Karaliaus Mindaugo taurės finalo dalyviu. Nors pirmoje rungtynių pusėje „Žalgirio“ krepšininkai buvo besivejančiųjų vaidmenyje, tačiau po pertraukos pasiekė pergalę prieš Šiaulių „Šiaulius“ rezultatu 87:77.

32

Sekmadienį vyksiančiame KMT finale kauniečiai susikaus su Panevežio „Lietkabelio“ krepšininkais, kurie pirmajame pusfinalyje įveikė Vilniaus „Ryto“ komandą. Dėl trečiosios vietos susitiks Vilniaus ir Šiaulių klubo atstovai.

Antrajame pusfinalyje prie „Žalgirio“ pergalės 13 taškų prisidėjęs ir tiek pat naudingumo balų surinkęs Tomas Dimša teigė, kad varžovai žaidė savo žaidimą, daug rizikavo, gynėsi zona, o mes to gerai neišnaudojome.

„Bet svarbiausia, kad pasiekėme pergalę ir rytoj žaidžiame finalą. Nebesvarbu, kaip šiandien žaidėme, nes rungtynės jau baigtos“, - pabrėžė T. Dimša.

Kaip pavyko perlaužti rungtynes po didžiosios pertraukos? – žurnalistai pasiteiravo T. Dimšos.

Tiesiog pakėlėme agresyvumo lygį. Nebebijojome išmesti metimų. Jie taikė tokias rizikas, kur galėjai mesti jau pirmosiomis atakos sekundėmis, tačiau nesinorėjo taip daryti. Ne toks mūsų žaidimas. Bet kai pradėjome kitaip žaisti, pridėjome agresyvumo, susirinkome kamuolius ir pakeitėme rungtynių eigą.

Ar „Šiauliai“ šįvakar kažkuo nustebino?

Realiai nelabai. Ruošėmės jų zoninei gynybai. Bet nemeluosiu, nesitikėjome, kad tokia gynyba bus taikoma beveik 40 minučių. Tikėjomės daugiau atkarpų, bet jie praktiškai visas rungtynes taip stovėjo. Tas kažkiek nustebino. Bet viskam buvome pasiruošę.

Kokia reakcija į pirmojo pusfinalio rezultatą?

Tų rungtynių pabaigos nematėme. Reakcija tokia – kuri komanda buvo geriau pasiruošusi, atlaikė spaudimą, ta ir laimėjo. Kažkas nesustabdė Gagičiaus, taip ir susiklostė ta situacija. Negaliu daugiau komentuoti, nes nemačiau rungtynių.

Ar nustebino 44 naudingumo balų D. Gagičiaus pasirodymas?

To nė vienas nesitikėtų. Žinome, koks jis buvo „vilkų“ komandoje ir kaip jis žaidė Panevėžyje prieš kelis metus. Jis tikrai nepamiršo, kaip reikia žaisti krepšinį. Rytoj turėsime jam neleisti taip žaisti.

Ko reikės, kad finale įveiktumėte „Lietkabelį“?

Puiki komanda, organizacija. Labai smagu, kad jie žaidžia gerai. Gal Europos taurėje šiemet ir nesusiklostė taip, kaip norėjo. Bet jie žaidžia gerą krepšinį, turi daug talentingų žaidėjų. Daug lietuvių komandoje. Bet mes žiūrėsime savęs ir rytoj turėsime padaryti geriausią darbą, kad laimėtume.