Tokijuje šeštadienį „pilnu“ tempu startavo vasaros olimpinių žaidynių medalių dalybos. Pirmąją oficialią varžybų dieną buvo išdalinta 11 medalių komplektų.

Vos antrą medalį šalies istorijoje laimėjo Kosovas. Moterų dziudo svorio kategorijoje iki 48 kg 25-erių Distria Krasniqi nugalėjo 4 varžoves iš eilės bei tapo olimpine čempione. Įdomu tai, kad ir pirmąjį savo medalį Kosovas laimėjo moterų dziudo varžybose – 2016 m. auksą svorio kategorijoje iki 52 kg iškovojo Majlinda Kelmendi. Beje, ji atvyko ir į šių metų olimpiadą ginti savo titulo.

Bronzos medaliu jau pirmąją dieną džiaugėsi mūsų kaimynai estai. Katrina Lehis moterų fechtavimo špaga rungtyje pergalingai žygiavo iki pusfinalio, kuriame 11:15 nusileido rumunei Anai Mariai Popescu. Estė atsitiesė mažajame finale, kuriame 15:8 be medalio paliko rusę Aizanat Murtazajevą.

Medalių įskaitos lydere po pirmosios dienos tapo Kinija, turinti jau 3 aukso ir 1 bronzos medalius. Kinams auksą iškovojo Sun Yiwen (fechtavimas špaga), Yang Qian (10 m orinis šautuvas) ir Hou Zhihui (sunkioji atletika, iki 49 kg).

Pirmąja žaidynių dieną medalius spėjo iškovoti net 28 šalių sportininkai. Paradoksalu, bet tarp jų nėra amerikiečių.