Šeštadienį Argentinos rinktinė iškovojo pirmą svarbų čempionų titulą per 28-erius metus, kai Angelis Di Maria pelnė įvartį, o argentiniečiai „Copa America“ finale 1:0 palaužė Brazilijos rinktinę.

Paskutinį kartą Argentina finale triumfavo 1993 m., kai nugalėjo Meksiką. Nuo to laiko „Copa America“ finaluose jie žaidė dar keturis kartus (2004, 2007, 2015 ir 2016 m.), tačiau nei karto nelaimėjo.

Kartu L. Messi tai buvo pirmasis tarptautinis trofėjus atstovaujant Argentinos rinktinei.

Na, o vienintelis rungtynių įvartis buvo pelnytas 22-ą susitikimo minutę, kai tolimą perdavimą atlikęs Rodrigo De Paulas puikiai išvedė A.Di Maria į greitą ataką, o vienas prieš vartininką atsidūręs puolėjas perkėlė kamuolį per vartininką.

Pirmame kėlinyje buvo užfiksuota net 21 pražanga. Brazilija kūrė progas ir spaudė varžovus, tačiau jie net ir su penkiais puolėjais negalėjo pralaužti Argentinos gynybos.

„Aš dar negaliu verkti“, – sakė A.Di Maria.

„Mes svajojome apie tai ir labai stipriai kovojome. Daugelis žmonių mus kritikavo ir prašė mūsų nebesugrįžti į rinktinę. Turime pasveiinti varžovus, ypatingai dėl pirmos pusės, kai jie mus neutralizavo“, – kalbėjo Brazilijos gynėjas Thiago Silva.

Su keturiais įvarčiais, Argentinos ir Brazilijos rinktinių žvaigždės Lionelis Messi ir Neymaras tapo rezultatyviausiais turnyro žaidėjais.

Geriausiu finalo žaidėju pripažintas argentinietis A.Di Maria. Argentinai tai buvo 15-asis „Copa America“ titulas, pagal kuriuos jie pasivijo Urugvajų.