Titenis ir Šidlauskas Europos plaukimo čempionate neįveikė atrankos barjero

atnaujinta 12.23 val.

Budapešte (Vengrija) tęsiasi Europos plaukimo čempionatas. Penktadienį ryte dėl vietų pusfinalyje kovojo du lietuviai.

Vyrų 50 m plaukimo krūtine rungtyje apmaudžiai į pusfinalį nepateko Giedrius Titenis.

Jis distanciją įveikė per 27.73 sek. ir užėmė 18-ą vietą, o nuo pusfinalio jį skyrė vos 0.02 sek. G.Titeniui priklausantis šios rungties Lietuvos rekordas siekia 27.20 sek.

Kiek toliau nuo tikslo buvo Andrius Šidlauskas. Jis finišavo per 27.94 sek. ir pasidalino 26-27 vietas. Jo asmeninis rekordas šioje rungtyje yra 27.71 sek.

Atranką laimėjo pasaulio rekordininkas britas Adamas Peaty (26.34). Antras buvo italas Nicolo Martinenghi (26.54), trečias – baltarusis Ilja Šymanovičius (26.72).

Atrankos neįveikė ir Erikas Grigaitis, kuris 200 m nugara nuplaukė per 2 min. 1.52 sek. ir pasidalino 31-32 vietas tarp 45 sportininkų. Iki asmeninio rekordo jam trūko vos 0.10 sek., o iki pusfinalio – 2.29 sek.

Atranką laimėjo britas Luke‘as Greenbankas (1:54.67), aplenkęs rusą Jevgenijų Rylovą (1:55.74) ir prancūzą Antoine‘ą Herlemą (1:56.42).

Jau aišku, kad penktadienį vakare baseine tikrai išvysime Daną Rapšį. Nuo 20.33 val. Lietuvos laiku jo lauks vienas svarbiausių startų šiame čempionate – 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finalas.