Kauno „Žalgiris“ (4/0) Eurolygoje rungtyniauja pasakišku tempu. Pirmą kartą namuose žaidę Martino Schillerio auklėtiniai iškovojo didžiausią sezono pergalę ir 16 taškų skirtumu parbloškė praėjusio reguliariojo sezono nugalėtojus, Stambulo „Anadolu Efes“.

5011 sirgalių palaikomas „Žalgiris“ svečius iš Turkijos įveikė 89:73. Šis sirgalių skaičius, beje, yra Eurolygos lankomumo rekordas.

„Žalgiris“ pirmavo nuo pat pirmosios iki paskutiniosios rungtynių minutės. Naujasis komandos treneris M. Schilleris tikrąjį krikštą „Žalgirio“ arenoje priėmė su plačia šypsena. Kuklusis austras pasibaigus dvikovai iš džiaugsmo netgi angliškai sušuko: „Štai taip!“.

Naudingiausiai žalgiriečių gretose šįvakar žaidė amerikietis Nigelis Hayesas. Jis pelnė 17 taškų, sugriebė 5 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Ir tokį pasirodymą šis „Žalgirio“ legionierius sukūrė tikrai ne šiaip sau. Tai buvo M. Schillerio sumanymas.

N. Hayesas pradėjo rungtynes septyniais taškais, iki pertraukos jų surinko vienuolika, tačiau Martinas Schilleris jautė, kad tai gali būti šio amerikiečio vakaras. Jis žinojo, kad N. Hayesas gali dar daugiau.

Prasidėjus ilgajai pertraukai M. Schilleris kartu su savo trenerių štabu dar bent 5-7 minutes nėjo į rūbinę ir kalbėjosi tarpusavyje. Visi keturi treneriai rodė savus brėžinius ant lentos, M. Schilleris klausėsi kiekvieno jų patarimo ir galiausiai pasikvietė N. Hayesą arčiau.

Treneris timptelėjo savo žaidėją už marškinėlių, maždaug minutę vieną po kito svaidė nurodymus, marškinėlius timptelėjo dar kartą ir angliškai sušuko: „Pirmyn, Nigeli“.

Vos prasidėjus trečiajam kėliniu N. Hayesas smeigė tritaškį, vėliau pelnė du taškus su pražanga ir suteikė „Žalgriui“ 11 taškų persavarą (46:35).

Nuo tos akimirkos, kai žalgiriečiai pabėgo dviženkliu skirtumu, svečiai iš Turkijos atrodė tik dar labiau sutrikę – sprendimai aikštėje nepriminė elitinio Eurolygos klubo, o arenos šeimininkai, į priekį vedami Mariaus Grigonio ir Luko Lekavičiaus, nuskubėjo ketvirtosios pergalės link.

„Esu be galo laimingas dėl pergalės, didelę reikšmę rungtynėms turėjo jų pradžia – mes pradėjome puikiu tempu ir puikia gynyba. Žinojome, kad „Anadolu Efes“ rungtynes pradeda įspūdingai, todėl reikėjo jiems neleisti įsibėgėti. Kitas dalykas, tai antroji rungtynių pusė. Turėjome pranašumą ir jo nė kiek neišsvaistėme – atėjome į trečiąjį kėlinį nusiteikę dar stipresnei kovai ir mums tai pavyko“, – po rungtynių sakė M. Schilleris.

Kas lėmė tą gerą komandos pradžią?

Mes žinojome, ką turime daryti pradžioje. Turėjome neleisti varžovams įsibėgėti, nes paleisti rungtynes prieš šią ekipą yra labai paprasta (...) Atlikome kelis taiklius metimus ir tai mums tikrai suteikė motyvacijos tolimesnei dvikovos eigai.

Arenoje buvo 5011 sirgalių. Koks tai jausmas jums, pirmą kartą matant tokią savo komandos areną?

Neįtikėtina. Tai buvo tik 5011 sirgalių, bet jausmas buvo toks, kad jų – žymiai daugiau. Sirgaliai buvo išsiskirstę po visą areną, bet tai buvo pasakiška, esame labai dėkingi. Rūbinėje sakėme, kad turime savo sirgalių energiją išnaudoti kaip energiją patiems.

Kas iš esmės pavyko gynyboje, stabdant tą galingą „Anadolu Efes“ puolimą?

Nėra lengva gintis prieš jų pikenrolą, jie turi aukštus gynėjus, galinčius atlikti perdavimus per viršų, bet mes atsilaikėme. Turėjome ir mažų pakeitimų per ilgąją pertrauką.

Kuris žaidėjas labiausiai padėjo stabdyti Vasilije Micičių?

Thomasas, vėliau padėjo Rokas ir Lukas. Svarbu buvo, kad jį ginantys žaidėjai keistųsi. Visi padarė savo darbą.

Kas suteikia tokio didelio pasitikėjimo Roku Jokubaičiu? Anksčiau jis nesigindavo prieš tokio lygio žaidėjus...

Jis turi puikius fizinius duomenis, jis greitas, tvirtas ir aukštas. Jis tikrai gali gintis prieš gerai puolančius žaidėjus. Pasitikėjimą kelia būtent tai – jo savybės ir nuovokumas.

Atrodo, kad rungtynių lūžis įvyko po pertraukos, trečiajame kėlinyje. Kur iš tikrųjų buvo tas pergalę lėmęs lūžis?

Turėsiu pažiūrėti vaizdo įrašą. Dabar atsakyti negaliu, nes tiksliai nežinau. Ką žinau, tai kad vyrai parodė puikią kokybę susikaupimo ir kovos klausimu. Jie išlaikė šaltas galvas, nė akimirkos neatsipalaidavome ir štai matome rezultatą.

Ant parketo pasirodė visi komandos žaidėjai. Matome, kad mėgstate rotuoti savo žaidėjais. Kiek tai svarbu?

Naudojome vienuolika žaidėjų kiekvienoje Eurolygos dvikovoje, turime suprasti, kad reikia padalinti visiems panašų krūvį, leisti pailsėti daugiau žaidžiantiems krepšininkams.

Ką bendrai galite pasakyti apie savo kaip reikiant įsibėgėjusią komandą. Kur tų pergalių priežastys?

Vyrai dirba nuostabiai. Jie neįtikėtinai atsakingai žiūri į tai, ką mes jiems siūlome. Jie žino, kad darbas atsipirks. Kai laimėjome pirmąją, antrąją dvikovas, atsirado papildoma motyvacija. Kai viską sudedi į vieną, tai virsta pranašumu prieš kitas komandas.

Eurolygoje startavote keturiomis pergalėmis. Kaip tai atrodo jūsų akimis?

Tai skamba įspūdingai, bet mes tiesiog laimime rungtynes po rungtynių, kitaip čia nebūna. Man visa tai nauja, net ir LKL čempionate yra labai sunku. Ten komandos žaidžia aukštu lygiu, bet viskas, ko mums reikia, tai žiūrėti vienerias rungtynes į priekį.