Netikėtą nesėkmę VTB Vieningoje lygoje patyrė Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, išvykoje 72:77 (22:23, 23:20, 19:19, 8:15) suklupę prieš Ramūno Butauto treniruojamą Rygos VEF klubą su Antanu Kavaliausku ir Donatu Zavacku.

Tai buvo pirmasis „Žalgirio“ pralaimėjimas oficialiose rungtynėse šį sezoną. Per penkis susitikimus VTB lygoje žalgiriečiai laimėjo keturis kartus. Latviai per tiek pat rungtynių pergale džiaugėsi tris sykius.

Rungtynes dviem gražiais prasiveržimais pradėjo Darjušas Lavrinovičius ir Oliveris Lafayette'as (4:0). VEF atsakė 5 baudų metimais, dėjimu ir sėkminga greita ataka – 9:4. Už prašymus dar ir skirti pražangą Ramūnas Butautas buvo nubaustas technine pražanga, kurią 4 taškais pavertė Rimantas Kaukėnas. Žalgiriečiai ir toliau demonstravo puikią gynybą, o puolime krepšį taikliai atakavo iš toli – dukart iš eilės tritaškius įmetė Kšištofas Lavrinovičius, kartą iš kampo buvo tikslus Vytenis Lipkevičius. Dar du taškus pridėjus Ibrahimui Jaaberui kauniečiai laimėjo atkarpą 15:2 ir pirmavo 19:11. Šeimininkai ir toliau nenuleido rankų, išlygino rezultatą, o, kai teisėjai Marko Popovičiui skyrė paprastą ir techninę pražangas, VEF vėl išsiveržė į priekį – 23:20. Pirmąjį kėlinį prasiveržimu baigė I.Jaaberas, sumažinęs „Žalgirio“ atsilikimą iki minimumo – 22:23.

Antrojo kėlinio pradžioje tikslą pasiekė M.Popovičiaus ir Mario Delašo tritaškiai – 28:23. Kiek vėliau varžovų gynybą įveikė Tremmellas Dardenas bei I.Jaaberas (32:29), tačiau rygiečiai pastoviai kvėpavo į nugarą ir vis lygino rezultatą (32:32, 35:35). Neblogą žaidimą puolime pratęsė Paulius Jankūnas, pataikęs du tritaškius paeiliui, ir kamuolį greitoje atakoje pataisęs T.Dardenas (40:35). Visgi VEF neatsiliko, o antrąjį kėlinį baudų metimais baigė D.Lavrinovičius, O.Lafayette'as ir R.Kaukėnas – 45:43 „Žalgirio“ naudai.

Kova vyko taškas į tašką, bet trečiojo kėlinuko pabaigoje po nedidelio tritaškių „lietaus“ „Žalgiris“ įgijo apčiuopiamą persvarą – 64:55. Vis dėlto pergale Joano Plazos auklėtiniai patikėjo per anksti. VEF spurtavo, aplenkė „Žalgirį“ ir likus trims minutėms nutolo 75:69. Kauniečiai buvo priartėję iki 72:75 ir galėjo išlyginti rezultatą, tačiau lietuvių metimai skriejo pro šalį. VEF džiaugėsi sensacinga pergale.

„Žalgiris“: Kšištofas Lavrinovičius 18 (6 atk. kam.), Ibrahimas Jaaberas 10 (4 rez. perd.), Marko Popovičius 9, Paulius Jankūnas 8.