REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Faktiškai brazilė Maria Audenetė Fereira šiame pasaulyje gyvena 29 metus, tačiau jos kūnas primena maždaug metų amžiaus kūdikį. Aplinkiniai šią moterį vadina braziliškuoju Bendžaminu Buttonu, nes ji primena istoriją, kurios pagrindis herojus gimė senas ir pamažu vis jaunėjo.

REKLAMA
REKLAMA

Mariai Audenetei – 29-eri metai, tačiau ji nevaikšto, nekalba ir į aplinką reaguoja ne daugiau, kaip vienerių metų kūdikis. Moteris, kurią daugelis palaiko kūdikiu, gimė tolimame Brazilijos miestelyje. Nors laikui bėgant vargingai gyvenanti jos šeima suprato, kad tokia dukters išvaizda – sutrikimas, pagalbos į gydytojus nesikreipė ir susitaikė su Marios Audenetės negalia.

REKLAMA

Medikų ir tėvų aplaidumo padarinys

Prabėgus beveik trims dešimtmečiams, šiandien endokrinologas Michaelis Hissa sako, kad dabartinė moters padėtis yra prastos sveikatos priežiūros sistemos Brazilijoje ir apatiškai nusiteikusių tėvų padarinys. „Netgi perrenginėjant mergaitę buvo galima pamatyti klinikinius hipotireozės požymius“, – teigė gydytojas.

Medikams ištyrus Marią Audenetę paaiškėjo, kad pritrūkus skydliaukės gaminamų hormonų, jai prasidėjo hipotireozės sindromas, pasireiškiantis visų funkcijų sulėtėjimu. Įprastai tokio sindromo išsivystymo pirminė priežastis – skydliaukės veiklos sutrikimas, tačiau retais atvejais sindromą gali sukelti pogumburio veiklos sutrikimas, kaip ir nutiko 29-erių metų moteriai ankstyvoje vaikystėje.

REKLAMA
REKLAMA

Galėjo būti graži ir aukšta

Nuolatiniame skurde gyvenantis ir dar daugybę vaikų turintys mergaitės tėvai neatkreipė dėmesio į tai, kad jų atžala vystosi lėčiau nei turėtų. O kai suprato, kad ji auga kitokia, pagalbos į medikus nesikreipė.

„Ji prarado unikalią galimybę gyvenime tapti gražia ir aukšta, kaip visi“, – liūdnai konstatavo M. Hissa. Pasirodo, šis hormonų sukeltas sindromas yra ne itin sunkiai išgydomas, jei gydymas pradedamas kuo skubiau. „Kuo anksčiau diagnozuojame ir pradedame gydyti tokį vaiką, tuo didesnė tikimybė, kad jis bus normalaus ūgio ir neatsilikęs protiškai“, – pasakojo endokrinologas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apgailestaudamas jis sakė, jog merginos šeima neturėjo nė menkiausios prieigos prie sveikatos priežiūros įstaigų, mat visos jos – labai toli nuo jų gyvenamos vietos. „Akivaizdu, kad šis vaikas niekuomet nebuvo gydomas. Keista tai, kad Maria Audenetė sirgo plaučių uždegimu, tačiau net ir tada tėvai nesikreipė pagalbos į medikus. Jie dėl jos nedarė nieko“, – teigė M. Hissa.

Gydymas hormonais visam likusiam gyvenimui

Šiuo metu Maria Audenetė jau gauna hormoninį gydymą tabletėmis. Tabletes gerti jai teks visą likusį gyvenimą.

Tikimasi, kad šitaip pasitaisys merginos odos būklė, bent kelis centimetrus ūgtelės plaukai, o galbūt ji pamažu pradės kalbėti ir netgi ūgtelės kelis colius, pradės vaikščioti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų