TEO priartėjo prie čempionių titulo

Be sunkią traumą patyrusios L. Murphy Marijampolės „Arvi“ tik rungtynių pabaigoje pralaimėjo antrąsias serijos rungtynes Vilniaus TEO komandai rezultatu 61:68 (16:14, 8:22, 23:17, 14:15). Iškovojusios antrą pergalę finalo serijoje, sostinės krepšininkės per žingsnį priartėjo prie dar vieno titulo. Trečiosios serijos rungtynės bus žaidžiamos penktadienį Vilniuje.

TEO rungtynes pradėjo klaidomis ir netaikliais metimais. Sužaidus pusę kėlinuko, sostinės krepšininkės vos kartą rezultatyviai užbaigė ataką. Prie to prisidėjo labai kibi ir aktyvi „Arvi“ gynyba. Po L. Rickevičiūtės dvitaškio „Arvi“ pirmavo 5 taškų persvara - 9:5. Kėlinuko pabaigoje įsižaidė J. Štreimikytė-Virbickienė, iš eilės pelniusi 5 taškus ir išlyginusi rezultatą (11:11), bet po minutės TEO vėl buvo besivejančių vaidmenyje. Tik dėl bereikalingos L. Rickevičiūtės pražangos vilnietės pirmą kėlinuką pralaimėjo 2 taškų skirtumu - 16:14.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Arvi“ pirmavo 2-4 taškų persvara. Sužaidus daugiau nei 3 minutes, Vilniaus klubas spurtavo, pirmąjį komandos tritaškį pataikė D. Staugaitienė, o TEO pirmą kartą išsiveržė į priekį - 20:21. Reklaminė minutės pertraukėlė trumpam padėjo aikštelės šeimininkėms, kurios vėl persvėrė rezultatą (24:23). TEO atsako ilgai laukti nereikėjo: dar vienas vilniečių spurtas 13:0, kurio metu dar 2 tritaškius pataikė D. Staugaitienė, iki didžiosios pertraukos daugkartinėms Lietuvos čempionėms sukrovė 12 taškų pranašumą - 24:36.

Po pertraukos abi komandos tarsi užmiršo gynybą ir mėgavosi puolimu. „Arvi“ bandymai priartėti nebuvo sėkmingi, nes TEO atsakydavo taikliais metimais ir išlaikė per pirmas 20 minučių susikrautą persvarą. Kėlinuko antroje pusėje Vilniaus klubas pateko į duobę. Aikštelės šeimininkės perėmė keletą kamuolių, sėkmingai kovojo dėl atšokusių kamuolių ir sumažino skirtumą iki 5 taškų. Prieš paskutinįjį kėlinuką komandas skyrė 6 taškai - 47:53.

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje skirtumas ištirpo iki 2 taškų. Virė atkakli kova. Ketvirčio viduryje kamuolį prarado ir nesportine pražanga buvo nubausta A. Rinkevičiūtė. Dėl 5 pražangų ji buvo priversta palikti aikštelę, o M. Sauliūtė išlygino rezultatą - 57:57. Kitos atakos metu nesportinę pražangą gavo ir D. Staugaitienė, nevykusiai stabdydama G. Paugaitę, kuri sugebėjo pelnyti taškus ir dar kartą išlyginti rezultatą. Tačiau jį persverti „Arvi“ krepšininkėms sutrukdė apmaudžios klaidos. R. Valentienė pataikė tolimą metimą, likus žaisti minutę. Po jo vilniečių persvara išaugo iki 9 taškų. Tapo aišku, kad pergalės sostinės komanda nepaleis - 61:68.

„Arvi“ komandai G. Paugaitė pelnė 17 taškų ir atkovojo 8 kamuolius. V. Pacauskienė pridėjo 12, L. Rickevičiūtė - 11 taškų.

TEO ekipoje pasižymėjo C. Langhorne, įmetusi 20 taškų ir atkovojusi 13 kamuolių. D. Staugatienė surinko 16, J. Štreimikytė-Virbickienė - 12 taškų (9 atkovoti kamuoliai).