• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teismuose bliūkšta piratavimo bylos

Populiariausia pasaulyje piratinė svetainė „The Pirate Bay“ vėl atgimė, nepaisant įnirtingų Švedijos teisėsaugos pastangų ją uždaryti.Lietuvos teisėsaugai taip pat nepavyksta uždaryti garsiosios „Linkomanijos", o panašių piratinių svetainių lietuvių kalba suskaičiuojama apie 50.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, neseniai Kultūros ministerijos užsakymu atlikta gyventojų apklausa parodė, kad 40 proc. respondentų esą naudoja tik legaliai įsigytus kūrinius, vadinasi, likę filmus, muziką ir programinę įrangą siunčiasi nelegaliai.

REKLAMA

Lietuvos antipiratinės veiklos asociacijos vadovė, advokatė Dina Adomavičiūtė teigė netikinti gerėjančia statistika ir mano, kad bent jau filmus internete nelegaliai žiūri visi – mat Lietuvoje nėra legalių kino svetainių.

Tiesa, pasak D. Adomavičiūtės, nelegaliai įsigyti programinę įrangą ryžtasi vis mažiau verslo įmonių, nors retesnė ir specifinė įranga vis dar naudojama nelegaliai ne tik mažose įmonėse.

Advokatas Andrius Iškauskas „Žinių radijui“ yra sakęs, kad teisinių priemonių kovoti su piratais yra, tačiau tokios bylos teismuose „subliūkšta“:

„Tokių bylų šiuo metu tikrai yra nemažai. Be abejo, pagrindinė vieta, kur yra pirataujama – internetas. Jis jau baigia išstumti vadinamuosius kompaktinių diskų turgelius. Didėjant interneto greičiui, paprastėjant prieigai tai tampa pagrindine problema. Atsakomybė už tokias veika trejopa: pirmiausia gali kilti baudžiamoji arba administracinė atsakomybė. Be to, autorių teisių turėtojai, manantys, kad jų teisės buvo pažeistos, gali teikti civilinį ieškinį ir reikalauti žalos atlyginimo. Tai reiškia, kad pažeidėjas turės susimokėti baudą valstybei, jam gali tekti atlyginti tam tikrą žalą` autoriui“, – sakė advokatas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų