35
LKL finalas: Kauno „Žalgiris“ – Panevėžio „Lietkabelis“ (nuotr. Fotodiena.lt)

Nors Kauno „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius buvo išvarytas į rūbinę, jo auklėtiniai, vadovaujami Dariaus Maskoliūno, neturėjo didesnio vargo ir net 97:58 sutriuškino Panevėžio „Lietkabelį“ bei finalo serijoje išsiveržė į priekį 2-1.

35

Pirmasis kėlinys prasidėjo emocingai, o Šarūnas Jasikevičius už kalbas su arbitrais buvo nubaustas technine pražanga.

Tačiau toks teisėjų sprendimas nepakenkė kauniečiams, kurie į priekį šovė jau susitikimo pradžioje ir po pirmųjų 10-ties minučių pirmavo 9 taškais.

Antrajame kėlinyje dar nebuvo sužaistos net keturios minutės, kai Šaras gavo antrąją techninę ir buvo išsiųstas rungtynes stebėti į rūbinę.

Darius Maskoliūnas perėmė komandos vairą, bet daug vilčių „Lietkabeliui“ nebuvo: skirtumas pasiekė 20, o vėliau ir 30 taškų.

Pati susitikimo pabaiga tebuvo formalumas, o pergalę iškovojęs „Žalgiris“ finalo serijoje iki 4 pergalių išsiveržė į priekį 2-1.

„Žalgiris“: P. Jankūnas (5 atk. kam.) 19, A. Kavaliauskas 14, B. Motum 13, R. Seibutis ir L. Lekavičius (5 rez. perd.) po 12.

„Lietkabelis“: G. Leonavičius 14, S. Galdikas 8, Ž. Janavičius 7.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

Kauno „Žalgiris“ trečiąsias finalo serijos rungtynes pradėjo sėkmingiau ir varžovams pirmuosius taškus leido pelnyti tik prasidėjus ketvirtai minutei, kai Šarūnas Jasikevičius užsidirbo greitą techninę pražangą. Iki tol kauniečiams taškus buvo pelnęs Paulius Jankūnas.

Kevinas Pangosas įsmeigė tritaškį, o Lorenzo Williamsas prasižengė puolime. Šią klaidą taškais pavertė Paulius Jankūnas ir kauniečiai pradėjo tolti (14:6).

Po pirmųjų 10-ties žaidimo minučių 20:11 pirmavo „Žalgiris“.

Antras kėlinys

Antrojo ketvirčio pradžioje Kauno klubas įgijo dviženklę persvarą, o po Renaldo Seibučio tritaškio skirtumas padidėjo iki 14-kos (25:11).

Šarūnas Jasikevičius už ginčus su teisėjais užsidirbo antrąją techninę pražangą ir buvo išvarytas į rūbinę, komandai vadovauti stojo Darius Maskoliūnas.

Vėliau po techninę nuobaudą gavo Simas Galdikas ir Kšištofas Lavrinoičius (36:23).

Po nuobaudų lietaus kėlinį sėkmingiau užbaigė „Žalgiris“, jie prieš didžiąją pertrauką pirmavo 42:24.

Trečias kėlinys

Ketvirtį tritaškiu pradėjo Paulius Jankūnas, kuris jau kitoje atakoje pelnė dar du taškus ir skirtumas padidėjo jau iki 23-jų (47:24). Užsikūręs Jankūnas smeigė dar vieną tolimą bombą ir pasiuntė varžovus į gilų nokdauną (50:24).

Skirtumas netruko išaugti ir iki 30-ties taškų. Po Kevino Pangoso dvitaškio rezultatas tapo gan nepadorus 54:24.

Bet „Lietkabelis“ nepalūžo visiškai: Benas Madgenas ir Žygimantas Janavičius tritaškių deficitas sumažėjo iki 23-jų (58:35).

Tačiau tai buvo trumpalaikis „Žalgirio“ atokvėpis. Po trijų kėlinių rezultatas buvo 70:35.

Ketvirtas kėlinys

Panašu, kad abi komandos suprato, jog paskutinis ketvirtis tebus formalumas ir per daug nesiplėšė. Sužaidus pusę kėlinio, „Žalgiris“ pirmavo 76:46.

Skirtumas viso kėlinio metu buvo virš 30-ties taškų, todėl jau niekam nekilo net menkiausių abejonių, kad kauniečiai švęs pergalę.

Prieš rungtynes

Pirmosios finalininkų rungtynės baigėsi „Žalgirio“ pergale 73:67. Kaune vykusiame susitikime intrigos netrūko. Nors vienu metu aikštės šeimininkai buvo atsiplėšę 11 taškų, „Lietkabelis“ sugebėjo sugrįžti.

Šiose rungtynėse „Žalgirį“ į priekį traukė net 20 taškų pelnęs Augusto Lima, 14 pridėjo Edgaras Ulanovas, 11 - Brockas Motumas. Taigi, visi trys rezultatyviausi „žalgiriečiai“ buvo priekinės linijos žaidėjai.

„Lietkabelio“ gretose 15 taškų pelnė Mindaugas Lukauskis, kuris pirmąsias serijos rungtynes pradėjo tiesiog fantastiškai ir tempė savo ekipą į priekį. Taip pat 15 taškų sumetė ir Kšištofas Lavrinovičius, 12 pridėjo Benas Madgenas (6 atk. kam.).

Antrosios rungtynės vyko Panevėžyje, kur 86:83 laimėjo „Cido“ arenos šeimininkai. Rungtynės įtemptos buvo iki pačių paskutinių sekundžių, tačiau šaltakraujiškiau žaidę panevėžiečiai iškovojo labai svarbią pergalę.