Antrosiose Ispanijos ACB vyrų krepšinio lygos pusfinalio rungtynėse Simo Jasaičio Vitorijos „TAU Ceramica" klubas sekmadienį svečiuose 83:82 (24:22, 22:22, 14:20, 23:18) įveikė Malagos „Unicaja" ekipą ir, laimėjęs seriją iki dviejų pergalių 2:0, po metų pertraukos vėl žais finale.

Pirmąjį susitikimą namuose „TAU Ceramica" krepšininkai penktadienį laimėjo 81:68.

Nepilnas 8 minutes žaidęs lietuvis į aikštelės šeimininkų krepšį įmetė 3 taškus, atkovojo 2 kamuolius, kartą suklydo ir du prasižengė. S. Jasaitis pataikė vienintelį mestą tritaškį, tačiau dvitaškis skriejo pro šalį.

21 tašką nugalėtojams pelnė Igoris Rakocevičius, 14 - Pete Mickaelis, 12 - Tiago Splitteris.

„Unicaja" ekipoje išsiskyrė Boniface`as Ndongas (18 tšk.), Marcusas Haislipas (16 tšk.) ir Berni Rodriguezas (13 taškų).

ACB lygos finale „TAU Ceramica" susitiks su „AXA F.C. Barcelona" komanda, kuri kitame pusfinalio mače 2:0 (93:90 ir 85:71) nugalėjo ULEB taurės savininką Badalonos „DKV Joventut" penketuką.

Pirmosios finalo serijos iki trijų pergalių rungtynės ketvirtadienį bus žaidžiamos Barselonoje.

14-ą kartų šalies čempionams „AXA F.C. Barcelona" krepšininkams tai bus jau 30-asis finalas lygos istorijoje, o „TAU Ceramica" komandai tai bus tik penktasis finalas.

Antrus metus iš eilės finale žaisianti „AXA F.C. Barcelona" paskutinį kartą Ispanijos čempionatą laimėjo 2004 metais, o vienintelį sykį (2002 m.) šalies čempione tapusi Vitorijos ekipa paskutinį kartą finale žaidė 2006-aisiais.