469 plaukikai iš 4 šalių, atstovaujantys 35 komandoms, varžėsi dėl tarptautinio plaukimo sprinto festivalio „Anykščiai – 2011“ apdovanojimų, praneša LOSC.

Pirmąją dieną nugalėtojams ir prizininkams išdalinti 35 medalių komplektai. Geriau sekėsi užsieniečiams, kurie laimėjo 21-ą finalinį plaukimą, lietuviams atiteko 14 aukso medalių. Sportininkai 10 kartų gerino festivalio rekordus.

Vilniaus plaukimo klubo atstovas Povilas Strazdas pagerino net 2 festivalio rekordus (100 m laisvu stiliumi ir 100 m kompleksiniu būdu). Įspūdingą pergalę pasiekė Vilniaus Lugninės klubo plaukikė Giedrė Grigonytė, laimėjusi 100 peteliške rungtį – pagerino ne tik festivalio rekordą 1:00,77, bet Lietuvos merginų iki 17 m. ir moterų rekordus.

Nenuvylė ir šalies plaukimo lyderiai – kaunietis Vytautas Janušaitis ir anykštėnas Giedrius Titenis. V. Janušaitis laimėjo 2 rungtis 100 m laisvu stiliumi ir 100 m kompleksiniu būdu. Giedrius Titenis užtikrintai nugalėjo 50 m krūtine rungtyje. Varžybose dalyvavo ir šalies plaukimo legenda panevėžietis Darius Grigalionis. 50 m nugara rungtyje D. Grigalionis nepaliko vilčių savo varžovams.

Antrąją varžybų dieną plaukikai varžėsi dėl likusių 28 medalių komplektų, pasiekė 7 rekordus.

Lietuviai laimėjo 13 aukso medalių, tarp jų anykštėnai 1 aukso medalį (Giedrius Titenis – 100 m krūtine), 3 bronzos medalius (Dominykas Spudvilas 2 medalius – 50 m laisvu stiliumi ir 50 m peteliške; Irmantas Vernickas – 1 medalį 50 m peteliške).

Užsieniečiai išsivežė iš Anykščių 15 aukso medalių. Absoliučiai geriausia festivalio plaukike tapo Giedrė Grigonytė, antrąją dieną pasiekusi 2 rekordus (Lietuvos merginų iki 17 m.), absoliučiai geriausias festivalio plaukikas – Giedrius Titenis.

Festivalio metu pagerinta 17 festivalio rekordų, 4 Lietuvos rekordai.

Organizatoriai su rėmėjų pagalba įsteigė įvairius prizus: aktyviausiems kiekvienos amžiaus grupės plaukikams, seniausią festivalių rekordą pagerinusiam sportininkui, geriausiai pasirodžiusiam anykštėnui ir kt. Estafetinį plaukimą 7x50 m laisvu stiliumi laimėjo Panevėžio Žemynos komanda ir buvo apdovanota festivalio taure.