• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per debatus Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryboje tarptautinė bendruomenė beveik vienu balsu pareiškė esanti prieš karą su Iraku - tik Kuveitas ir Australija aiškiai parėmė kietą JAV ir Didžiosios Britanijos kursą, o visos kitos valstybės ragino "suteikti taikai šansą".

REKLAMA
REKLAMA

Vieši JT Saugumo Tarybos debatai buvo surengti antradienį Pietų Afrikos ir 110 Neprisijungusių šalių judėjimo narių prašymu. Trečiadienį nuomonių apsikeitimas tęsis. Tai yra treti tokie debatai nuo lapkričio mėnesio.

REKLAMA

Irakas per debatus patvirtino esąs pasirengęs visiškai nusiginkluoti ir atkreipė dėmesį į tai, kad vyriausiasis JT inspektorius Hansas Bliksas (Hans Blix) savo paskutinėje ataskaitoje jo bendradarbiavimą įvertino kaip "aktyvų". Irako ambasadorius JT Muhamedas Alduris (Mohammed Aldouri) apkaltino JAV administraciją vykdant naują tiesioginį kolonializmą. "Irakui yra aišku, kad Amerika nori paimti į savo rankas mūsų naftą ir kontroliuoti regioną". Jis pabrėžė, kad Bagdadas dar 1994 metais buvo 95 proc. įvykdęs visus Saugumo Tarybos reikalavimus dėl nusiginklavimo ir, priešingai negu tvirtina Vašingtonas, neturi jokių masinio naikinimo ginklų. Ambasadorius paragino Saugumo Tarybą ir JT generalinį sekretorių Kofį Ananą (Kofi Annna) "užkirsti kelią katastrofai".

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu Kuveitas užsipuolė kaimyninį Iraką, sąmoningai mėginant suskaldyti tarptautinę bendruomenę, kad išsisuktų nuo atitinkamų JT rezoliucijų vykdymo. Anot Australijos, Saugumo Taryba neturėtų pasitenkinti mažais ir grasinimais jėgos panaudojimu pasiektais Irako nusiginklavimo žingsniais. Lapkritį priėmus 1441-ąją rezoliuciją Irakui buvęs suteiktas paskutinis šansas, ir jis juo nepasinaudojo.Antradienį savo poziciją išdėstė 28 valstybės, o trečiadienį užsirašė kalbėti dar 14 šalių atstovai.

dpa-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų