Niujorke vykstančio atvirojo JAV teniso čempionato („US Open“), kurio prizų fondą sudaro 24,054 mln. JAV dolerių, vyrų vienetų varžybų ketvirtfinalyje trečiadienį pirmoji pasaulio raketė 31-erių metų šveicaras Rogeris Federeris 6:7 (1-7), 4:6, 6:3, 3:6 pralaimėjo septintąją vietą pasaulio reitinge užimančiam 26-erių metų čekui Tomašui Berdychui.

Mačas truko 2 val. 42 min.

Šveicaras ir čekas tarpusavyje žaidė 16-ąjį kartą. T. Berdichas pergalę šventė penktąjį sykį.

Čekijos tenisininkas į „US Open“ pusfinalį iškopė pirmąjį kartą. Jis susitiks su ketvirtąja pasaulio rakete 25-erių metų britu Andy Murray. Londono olimpinių žaidynių čempionas A. Murray ketvirtfinalyje 3:6, 7:6 (7-4), 6:2, 6:0 įveikė 23-ejų metų kroatą Mariną Čiličių (13-oji pasaulio raketė).

Vyrų vienetų varžybų aštuntfinalyje nugalėtojo titulą ginantis 25-erių metų serbas Novakas Džokovičius 6:4, 6:1, 3:1 įveikė 27-erių metų šveicarą Stanislasą Wawrinką (19). Šveicarijos atstovas trečiajame sete pasitraukė iš kovos dėl sveikatos problemų.

Antrąją vietą pasaulio reitinge užimantis N. Džokovičius ketvirtfinalyje žais su aštuntąja pasaulio rakete 23-ejų metų argentiniečiu Juanu Martinu Del Potro, kuris trečiadienį 6:7 (1-7), 7:6 (7-4), 6:2, 6:4 nugalėjo 30-metį amerikietį Andy Roddicką (22). JAV atstovas baigė pasirodymą turnyre ir tuo pačiu užbaigė profesionalo karjerą.

Devintoji pasaulio raketė 28-erių metų serbas Janko Tipsarevičius 6:3, 7:6 (7-5), 6:2 nugalėjo 28-erių metų vokietį Philippą Kohlschreiberį (20) ir ketvirtfinalyje žais su penktąja pasaulio rakete 30-mečiu ispanu Davidu Ferreru.

Moterų vienetų varžybų ketvirtfinalyje triskart „US Open“ turnyro nugalėtoja ketvirtoji pasaulio raketė 30-metė amerikietė Serena Williams po 58 min. trukusios kovos 6:1, 6:3 nugalėjo 24-erių metų serbę Aną Ivanovič (13).

1999, 2002 ir 2008 metų „US Open“ čempionė S. Williams pusfinalyje susitiks su dešimtąja pasaulio rakete 25-erių metų itale Sara Errani. Pastaroji trečiadienį 6:2, 6:4 nugalėjo savo tėvynainę 29-erių metų Robertą Vinci (19).

Į pusfinalį iškopė ir trečioji pasaulio raketė 25-erių metų rusė Marija Šarapova. 2006 metų „US Open“ čempionė 3:6, 6:3, 6:4 įveikė 27-erių metų prancūzę Marion Bartoli (11). M. Šarapova dėl kelialapio į finalą kovos su pirmąja pasaulio rakete 23-ejų metų baltaruse Viktorija Azarenka.