0

Šiandien Europoje buvo sužaisti du pirmieji UEFA Europos lygos šešioliktfinalio susitikimai, kuriuose pergales šventė „Olympiacos“ ir „Besiktas“ klubai.

Šiandien kiek anksčiau rungtynės vyko Rusijoje, kur susitiko vietos „Rubin“ ir svečiai iš Pirėjo – „Olympiacos“. Mačą po įnirtingos kovos rezultatu 1-0 laimėjo svečiuose žaidęs Graikijos klubas.

Šaldanti temperatūra Rusijoje privertė abu klubus į žaidimą įsivažiuoti iš lėto. Tą šiek tiek greičiau padarė „Olympiacos“ klubas, kuris pirmasis sukūrė keletą pavojingų išpuolių, tačiau jų įvarčiais paversti nepavyko.

Kazanės „Rubin“ ekipa, kuri turėjo dviejų mėnesių pertrauką Rusijos pirmenybėse, pirmajame kėlinyje kažko ypatingo nesukūrė, o aktyviausias jų gretose buvo Nelsonas Valdezas.

Antrajame kėlinyje abiejų ekipų vartininkai, tarp kurių buvo ir lietuvis Giedrius Arlauskis, daug darbo neturėjo iki 70-os minutės. Šią minutę „Olympiacos“ sugebėjo pataikyti į skersinį, tačiau „Rubin“ atstovaujantis Arlauskis sugebėjo kamuolį pasiųsti už galinės linijos.

Visgi kampinio metu „Rubin“ nesugebėjo išspirti kamuolio iš savo baudos aikštelės, taigi Davidas Fusteris Torrijosas stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus.

Jau po penkių minučių „Rubin“ galėjo rezultatą išlyginti, kai „Olympiacos“ vartininkas Balazsas Megyeri baudos aikštelėje pargriovė Gokdenizą Karadenizą. Teisėjas vartų sargui parodė raudoną kortelę ir paskyrė vienuolikos metrų baudinį

„Olympiacos“ iš karto į aikštę išleido tik šią žiemą į klubo gretas atvykusį vartininką Roy'ų Carrollą, kuris atspėjo kamuolio skriejimo kryptį ir atlaikė Biberso Natcho baudinį.

Graikijos klubas nors ir žaisdami mažumoje, sugebėjo iki pat mačo pabaigos atsilaikyti prieš „Rubin“ ir galėjo švęsti svarbią pergalę svečiuose.

Kitame mače susitiko vietos „Braga“ ir Stambulo „Besiktas“ klubai. Šias rungtynes taip pat laimėjo svečiai, tačiau rezultatu 2-0.

„Braga“ savo situaciją susikomplikavo 30-tą mačo minutę, kai antrą geltoną kortelę gavo jų komandos narys Helderia Barbosa.

„Besiktas“ savo turima kiekybine persvara pasinaudojo dar pirmajame kėlinyje, kai po Manuelio Fernandeso perdavimo pasižymėjo Tomašas Sivokas. Daugiau įvarčių pirmoje varžybų dalyje nebuvo.

Antrajame kėlinyje „Besiktas“ įmušė dar vieną įvartį, ir kaip vėliau paaiškėjo, paskutinį mačo įvartį. 58-tą minutę vėl po Fernandeso perdavimo pasižymėjo Simao.

Visi rezultatai:

„Rubin“ 0 – 1 „Olympiacos“

71' [0 – 1] David Fuster Torrijos

73' Balazs Megyeri („Olympiacos“)

76' Bibers Natcho („Rubin“)

Giedrius Arlauskis („Rubin“) žaidė visas rungtynes

„Braga“ 0 – 2 „Besiktas“

37' [0 – 1] Tomas Sivok

58' [0 – 2] Simao

30' Helder Barbosa („Braga“)