Pergalių seriją Eurolygoje pratęsė Vitorijos „Baskonia“ (8-5) klubas su Tadu Sedekerskiu ir Roku Giedraičiu.

Baskų ekipa svečiuose 83:78 (21:23, 15:23, 28:12, 19:20) nugalėjo titulą ginančius Stambulo „Anadolu Efes“ (7-6) krepšininkus.

Vitorijos ekipai tai buvo trečioji pergalė iš eilės ir ketvirtoji per paskutinius penkis mačus turnyre.

Savo ruožtu Turkijos klubo pergalių seriją nutrūko ties penkiomis laimėtomis rungtynėmis iš eilės.

T. Sedekerskis žaidė 18 minučių, per kurias pelnė 6 taškus (2/2 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 3 atšokusius kamuolius, išprovokavo ir prasižengė po kartą bei surinko 9 naudingumo balus.

Tuo tarpu R. Giedraitis per 25 minutes pasižymėjo 11 taškų (3/5 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.), 6 atkovotais, 2 perimtais kamuoliais, 3 rezultatyviais perdavimais, 2 išprovokuotomis pražangomis, klaida, 2 pražangomis ir 18 naudingumo balų.

Aikštės šeimininkai galingai pradėjo susitikimą ir jau jo pradžioje galėjo pasigirti 9 taškų persvara (7:16).

Antrajame kėlinyje po atkarpos 12-0 turkų pranašumas išaugo net iki 15 taškų (24:39). Vis dėlto, to pergalei pasiekti neužteko.

Po didžiosios pertraukos baskai padarė išvadas ir ant parketo žengė kur kas kovingiau nusiteikę. Pastarieji sparčiai naikino deficitą, o galiausiai po sėkmingos atkarpos 14-2 ne tik prisivijo varžovus, bet ir persvėrė rezultatą (64:58).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje atstumas tapo dviženklis (68:58). Nepaisant to, du turkų tritaškiai paeiliui neleido ispanams atsiplėšti (68:64).

Likus žaisti 43 sekundes, svečiai priartėjo iki dvitaškio (78:76), bet svarbiu metu savo žodį tarė R. Giedraitis. Lietuvis kitoje atakoje smeigė tritaškį, vėliau pridėjo dar du baudų metimus ir galutinai pražudė oponentus – 83:76.

„Baskonia“: Markusas Howardas 19 (2/3 dvit., 5/9 trit.), Vanja Marinkovičius 18 (4/9 trit.), Rokas Giedraitis 11, Dariusas Thompsonas 8.

„Anadolu Efes“: Vasilije Micičius 17 (8/11 dvit., 0/4 trit., 1/2 baud., 6 rez. perd., 5 kld.), Amathas M‘Baye 16 (4/7 trit.), Willas Clyburnas 15, Rodrigue‘as Beauboisas 10.