Lietuvos čempionė Marijampolės „Sūduva“ savo garbingą žygį Europos lygos link baigė paskutinio etapo paskutinėse rungtynėse.

Marijampoliečiai išvykoje mušė dukart, tačiau praleido tris įvarčius ir pralaimėję 4:2 vietą prestižiniame turnyre užleido Vengrijos čempionams, Budapešto „Ferencvaroš“.

Pirmoji dvikova Lietuvoje baigėsi nulinėmis lygiosiomis. Tai kartu reiškia, kad „Sūduvai“ tiko bet kokios rezultatyvios lygiosiosios (1:1, 2:2, 3:2), tačiau rezultato Budapešte išlaikyti nepavyko.

pildome.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Komandų sudėtys:

„Ferencvaroš“: D. Dibuszas (vartai), M. Blazičius, F. Boli, L. Dvali, M. Heisteris, I. Kharatanas, G. Lovrencsics, T. Nguenas, D. Sigeris, R. Varga, O. Zubkovas.

„Sūduva“: I. Kardumas (vartai) J. Cadjenovičius, I. Hladikas, A. Jankauskas, S. Kerla, A. Švjrluga, J. Tadičius, M. Topčagičius, O. Verbickas, A. Živanovičius.

Antras kėlinys: (3:2)

Neilgai trukus vengrai ir vėl buvo priekyje. 67-ą minutę greitos atakos metu T.Nguenas atliko meistrišką smūgį iš vidutinio nuotolio, kurį atlaikyti I.Kardumas praktiškai neturėjo galimybių – 3:2.

63-ią minutę labai pavojingu smūgiu atsakė ir „Ferencvaroš“, kai po galingo Oleksandro Zubkovo šūvio kamuolys atsitrenkė į skersinį. Netrukus „Sūduva“ išlygino rezultatą. Po tikslaus komandos draugo perdavimo geresnę poziciją už varžovą užsiėmęs Mihretas Topčagičius lengvai nukreipė kamuolį į vartus – 2: 2.

Po pertraukos į aikštę žengęs Paulius Golubickas iškart įsijungė į žaidimą ir 48-ą minutę prasiveržęs vartų link atliko aštrų smūgį, kurį varžovų vartininkas sugėrė savo kūnu ir atlaikė.

49-ą minutę pavojingai smūgiavo ir S.Kerla, kuris kampinio metu laimėjo oro dvikovą, tačiau po jo galingo smūgio galva kamuolys prašvilpė šalia virpsto.

Pirmas kėlinys: (2:1)

46 min. Įvartis. Vengrai prieš pat pertrauką pelno antrą savo įvartį. 2:1.

36-ą minutę I.Kardumas baudos aikštelėje nugriovė varžovų puolėją ir teisėjas parodė į vienuolikos metrų žymą, o baudinį užtikrintu smūgiu realizavo R.Vargas. 1:1.

21-ą minutę dar vienos puikios progos sulaukė Andro Švrljuga, kuris kampinio metu atsilaisvino nuo jį prižiūrėjusio gynėjo ir būdamas visiškai laisvas smūgiavo į vartus galva, tačiau pataikė į kitą varžovą.

17-ą minutę vengrai atliko pavojingą skersą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau Tokmacas Nguenas nepasiekė kamuolio ir neišnaudojo tekusios progos.

11 min. „Sūduva“ priekyje! Varžovų klaida po itin sėkmingo marijampoliečių spaudimo pasinaudojęs ir stiprų smūgį atlikęs Ovidijus Verbickas pelno pirmą rungtynių įvartį. 0:1! Kamuolis vartų liniją, tiesa, skrodžia po „rikošeto“.