REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

NASA sudarė ir paskelbė kosminių šiukšlių, skriejančių aplink žemę, žemėlapį. Į jį pateko visi didesni nei 10 centimetrų objektai.

REKLAMA
REKLAMA

Nors iš pirmo žvilgsnio tokia kosminių nuolaužų debesų vizualizacija atrodo labai grėsmingai, specialistai pastebi, kad viskas nėra taip blogai, kaip galima būtų pamanyti, skelbia „Space.com“.

REKLAMA

Kosminių šiukšlių žemėlapis sudarytas remiantis naujausiais JAV kosmoso stebėjimo tinklo (U.S. Space Surveillance Network) turimais duomenimis. Kiekvienas taškas jame žymi ne mažesnį nei 10 cm skersmens kosminį objektą, tačiau jų proporcijos neišlaikytos. Iš viso, pasak specialistų, šiuo metu aplink Žemę sukasi maždaug 19 000 kosminių šiukšlių.

Nors gali susidaryti įspūdis, kad toks didelis kosminis šiukšlynas kelia rimtą pavojų į orbitą kylantiems pilotuojamiems kosminiams laivams ar naujiems palydovams, NASA atstovai tvirtina, kad iš tikrųjų grėsmė nėra tokia didelė, kaip gali pasirodyti. Daugelis stebimų objektų juda žinomomis trajektorijomis, todėl susidūrimo tikimybę galima nesunkiai apskaičiuoti.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau JAV kosmoso stebėjimo tinklo specialistai pastebi, kad kasmet kosminių šiukšlių, susidarančių dėl įvairių šalių kosminių programų vykdymo, kiekis didėja. Į šiukšlyną aplink Žemę patenka neveikiantys ar sugedę palydovai, panaudotos raketų nešėjų pakopos, susidūrusių ar tyčia numuštų palydovų nuolaužos. Nors dauguma kosminių šiukšlių yra mažo dydžio, skriedamos dideliu greičiu jos kelia rimtą pavojų pilotuojamiems kosminiams laivams – astronautams tenka vis dažniau manevruoti orbitoje, kad būtų sumažinta susidūrimo su vienu ar kitu objektu rizika.

Šiame vaizdo siužete rodoma, kaip pasklinda dviejų orbitoje susidūrusių palydovų nuolaužos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų