29
„Šiauliai“ – „Rytas“  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Finalines Karaliaus Mindaugo kovas Kaune sekmadienį atidarė rungtynės dėl bronzos medalių, kuriose susitiko Šiaulių „Šiauliai“ ir Vilniaus „Rytas“. Pergalę ir medalius iš Kauno išsiveš vilniečiai, kurie rezultatu 94:89 (29:21, 23:23, 22:21, 20:24) įveikė varžovus.

29

Primename, kad pusfinalyje „Rytas“ po įtemptos kovos nusileido Panevėžio „Lietkabeliui“, o tris kėlinius pagirtiną kovą demonstravę šiauliečiai pralaimėjo prieš Kauno „Žalgirį“.

Pirmuosius 7 taškus „Rytui“ pelnė Justinas Gorhamas, o po Gyčio Radzevičiaus taškų su pražanga vilniečiai jau turėjo dviženklę persvarą (2:12).

Prabėgus pusei kėlinio „Šiauliams“ pavyko aptirpdyti deficitą (10:14), tačiau neilgam, Pirmąjį kėlinį komandos baigė rezultatu 21:29.

Įsibėgėjus antram kėliniui po gražaus RJ Thorpe’o perdavimo du taškus pelnė Nojus Mineikis, taip sumažindamas deficitą iki vienženklio (29:38).

Visgi vėliau Marcusas Fosteris pelnė 8 taškus paeiliui ir „Ryto“ komanda pirmavo 49:31. „Šiauliai“ prieš ilgąją pertrauką „Ryto“ pranašumą sušvelnino iki 44:52.

Trečiame kėlinyje „Rytas“ vėl pradėjo bėgti ir buvo išsiveržęs 13 taškų skirtumu, bet „Šiauliai“ situaciją bandė gerinti ir po N. Mineikio dvitaškio su pražanga komandas skyrė 10 taškų (47:57).

Šiauliečiams iki kėlinio pabaigos visnepavyko ženkliau sumažinti pranašumo, o „Rytas“ išlaikė kontrolę. Visgi likus 17 sekundžių Danielis Baslykas baudų metimais sumenkino deficitą iki vienženklio (65:74).

Prabėgus beveik pusei ketvirtojo kėlinio Shaquille’as Keithas smeigė du tritaškius iš eilės ir taip sumažino skirtumą iki 5 taškų (75:80).

Kitoje atakoje Vilniaus ekipa prarado kamuolį, tačiau Danielis Baslykas nepataikė tritaškio, o M.Normantas sumetė baudas (90:82). Likęs laikas tapo formalumu.

Primename, kad Citadele KMT finalo ketverte komandos kovoja dėl solidaus prizinio fondo, kurio vertė – 90 tūkst. eurų. Nugalėtojams atiteks 40 tūkst. eurų, antrai vietai – 25 tūkst. trečiai – 15 tūkst., ketvirtai – 10 tūkst. eurų.

„Šiauliai“: Shaquille‘as Keithas 25, Leonardas Thorpe‘as 20 (0/5 trit.), Eimantas Stankevičius 13 (1/6 trit.), Nojus Mineikis 10, Dovydas Romančenko ir Tomašas Pavelka (6 atk. kam.)– po 6.

„Rytas“: Margiris Normantas 22, Marcusas Fosteris 19 (4/5 trit.), Justinas Gorhamas ir Gytis Radzevičius (6 atk. kam., 6 rez. perd.) – po 15, Oskaras Pleikys 5.