ŠU įveikė VPU ir pateko į LSKL finalą

LSKL vaikinų pirmosios grupės finale kovos Šiaulių universitetas (ŠU), kuris pusfinalio rungtynėse svečių aikštėje po fantastiško pasirodymo rezultatu 111:90 (32:19, 24:21, 27:24, 28:26) nugalėjo „Lietuvos ryto“ krepšininkais pasistiprinusį Vilniaus pedagoginį universitetą (VPU).

Rungtynes geriau pradėjo šiauliečiai, kurie neišsigando VPU komandos lyderių Artūro Jomanto ir Stepono Babrausko. Trečiasis vilniečių „Lietuvos ryto“ krepšininkas Justas Sinica dėl traumos sėdėjo ant atsarginių suolo. ŠU krepšininkai susikaupę pradėjo varžybas ir išsiveržė į priekį 8:2. VPU krepšininkai trumpam sumažino atsilikimą, tačiau po R.Vaičiūno minutės pertraukėlės ŠU priekyje jau 17:10, o po M.Kuzminsko dėjimo ir Ž.Petraičio dvitaškio šiauliečiai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą 22:10.

Du iš eilės A.Kvedaravičiaus tritaškiai ir ŠU pirmavo net 28:12. Gausų būrį sirgalių, kurie turėjo ir simfoninio orkestro instrumentų, atsivežę šiauliečiai jautėsi kaip namuose ir pirmajame ketvirtyje taikliai atakavo iš visų padėčių, tuo tarpu varžovai niekaip negalėjo rasti savojo žaidimo. Po pirmojo ketvirčio 13 taškų svečių persvara.

VPU krepšininkai ir antrajame ketvirtyje darė vaikiškas klaidas puolime, tuo metu varžovai atakas rengdavo iki paskutiniųjų sekundžių. Šeimininkus pažadinti bandė J.Jurgo, po kurio tritaškio skirtumas sumažėjo iki 12 taškų, tačiau A.Grigaitis atsakė tuo pačiu. Sužaidus pusę antrojo ketvirčio svečiai pirmavo jau 17 taškų skirtumu.

Iniciatyvos vėl ėmėsi J.Jurgo, po kurio 3 taškų ir A.Jomanto dvitaškio skirtumas sumažėjo iki 12 taškų, tačiau fantastiškai taikliai atakavę ŠU krepšininkai susigrąžino 15 taškų persvarą. Šeimininkus truktelėjo A.Jomantas, po kurio 2 baudos metimų komandas skyrė 11 taškų. Po dviejų ketvirčių pakiliai žaidę ŠU krepšininkai pirmavo 56:40.

Ir po didžiosios pertraukos šiauliečiai nemažino apsukų ir po kelių minučių lygaus žaidimo vėl šovė į priekį ir pasiekė net 22 taškų persvarą. ŠU krepšininkai ir toliau beveik ne klaidų atakavo iš įvairių padėčių ir naudojosi varžovų spragomis gynyboje. Vilniečiai kaip įmanydami stengėsi mažinti atsilikimą, tačiau už ginčus su teisėjais ketvirtąją ir techninę pražangą užsidirbo A.Jomantas, iki rungtynių pabaigos sėdo ant atsarginių žaidėjų suolo ir po trijų ketvirčių ŠU priekyje buvo net 19 taškų skirtumu.

Ketvirtąjį ketvirtį galingu dėjimu pradėjo M.Kuzminskas, taip pakeldamas visą ŠU komandą nuo suolo. VPU vyriausiasis treneris apie kapituliaciją ėmė galvoti jau trečiąją ketvirtojo kėlinio minutę, kai ant atsarginių žaidėjų suolo pasodino S.Babrauską. ŠU tęsė neįtikėtinų metimų šou ir po M.Kuzminsko tritaškio svečiai pirmavo net 97:73, po Ž.Petraičio tritaškio šiauliečiai pelnė 100 tašką.

Nelaukdami rungtynių pabaigos komandos fanai ėmė skanduoti „ačiū, ačiū“. Intrigos aikštelėje nebeliko ir ekipos dvikovą baigė be didesnių emocijų. Su pergale ŠU krepšininkai audringai vienas kitą ėmė sveikinti iki rungtynių pabaigos likus 2 minutėms. Iki rungtynių pabaigos likus 13 sekundžių šiauliečiai ant žemės padėjo kamuolį ir visa komanda ėmė šokti džiaugsmo šokį aikštelės viduryje.

„Komandai prieš rungtynes nieko nesakiau. Per sezoną esu vyrams pribraižęs tiek derinių, tad paprašiau žaisti taip, kaip moka. Jie sužaidė puikiai“,- po rungtynių sakė ŠU vyriausiasis treneris Rolandas Vaičiūnas.

ŠU: Ž.Petraitis 33, G.Jakštas (4 tritaškiai) 21, M.Kuzminskas 18.

VPU: J.Jurgo (5 tritaškiai) 26, N.Strazdauskas, S.Babrauskas po 17, A.Jomantas 14.