REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiais metais 200 metų jubiliejų švęsianti sostinės Sapiegos ligoninė apsukrius politikus tebevilioja savo aukso vertės žemės sklypu.

REKLAMA
REKLAMA

Sapiegos ligoninės personalas - 249 žmonės - kasdien dirba apimti netikrumo dėl savo ateities jausmo. Toks yra buvusio Vilniaus apskrities viršininko socialdemokrato Alfonso Macaičio ir jo partijos kolegos, buvusio sveikatos apsaugos ministro Gedimino Černiausko moralinis palikimas šios gydymo įstaigos specialistams, rašo „Respublika“.

REKLAMA

Planas neišdegė

Praėjusį rudenį „Respublika“ rašė, kad paskutinėmis savo darbo dienomis A. Macaitis ir skandalingais ryšiais su farmacininkais pagarsėjęs G. Černiauskas sukurpė Sapiegos ligoninės prijungimo prie Vilniaus universitetinės Antakalnio ligoninės planą.

Sveikatos sistemos užkulisiuose tuomet garsiai kalbėta, kad tokio reorganizavimo tikslas yra paprastas - 8,5 ha sklypas prestižiniame Antakalnyje. Sapiegos ligoninės vadovas Gediminas Rimdeika iš nekilnojamojo turto specialistų sužinojo, kad šios žemės vertė – apie 40-50 mln. litų.

REKLAMA
REKLAMA

Įtartiną sandėrį praėjusį rudenį sustabdė tik Vilniaus 1-asis apylinkės teismas uždrausdamas įsigalioti G. Černiausko įsakymui dėl dviejų sostinės ligoninių sujungimo. Tiesa, G. Rimdeika neliko nenubaustas – sulaukė paliepimo rašyti pasiaiškinimą ir negavo asmeninio priedo už paskutinį metų ketvirtį.

Pasikeitus Vilniaus apskrities valdžiai, apie būtiną dviejų Antakalnio ligoninių sujungimą garsiai kalbėti pradėjo jau kitos partijos atstovas, apskrities viršininko pavaduotojas liberalcentristas Gintaras Sodeika.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Apskrities viršininko pavaduotojas G. Sodeika man tiesiai į akis pasakė, jog aš esu vienas kaltas, kad nevyksta ligoninių sujungimas, - „Respublikai“ tvirtino Sapiegos ligoninės direktorius G. Rimdeika. - Partijų spalvos pasikeitė, bet pogrindis liko tas pats - keičiasi tik atlikėjai. Labai jau kai ką vilioja tas mūsų parkas, tačiau apskrities vadovams tiesiai pasakiau: mielieji, jeigu jūs jau taip norite, atvažiuokite pas mus ir aš jums duosiu žemės. Galiu duoti kibirais, net savivarčiais, bet arais tikrai nepaimsite“.

REKLAMA

Viršininkas ramina

„Respublikai“ nepavyko pasikalbėti su labai užsiėmusiu G. Sodeika, kuriotarnybinio telefono numerį atsisakė pasakyti apskrities viršininko administracijos sekretore prisistačiusi Vilma Dapkienė, o šios įstaigos atstovė spaudai jo net nežino.

Kur kas paprasčiau susisiekti su G. Sodeikos vadovu, Vilniaus apskrities viršininku Jonu Vasiliausku. Naujasis vadovas „Respublikai“ teigė, kadreorganizuoti dvi Antakalnio ligonines „nebus skubama, nevyks jokios revoliucijos“.

„Pabandysime pasiaiškinti situaciją ir jau pasiūlėme ligoninės kolektyvui siūlyti savo variantą, - teigė J. Vasiliauskas. - Manau, tik neskubant įmanoma rasti visoms pusėms priimtiną išeitį. Turi būti reorganizacijos studijos, planas, o dabar kažkas lyg ir yra tik pas apskrities viršininką, bet gal jau trejų metų senumo“.

REKLAMA

J. Vasiliauskas negalėjo nei paneigti, nei patvirtinti įtarimų, kad labiausiai kai kas siekė ar net tebesiekia reorganizuoti Sapiegos ligoninę dėl vieno tikslo - brangaus Antakalnio sklypo.

„Kreipkitės į vadovybę!“

Nežinia kokias auksinės Sapiegos ligoninės žemės paslaptis slepia ir nepirmus metus apskrities gydytoju dirbantis Arvydas Gabrilavičius, šioje gydymo įstaigoje nebuvęs jau net pusantrų metų.

- Kaip vertinate Sapiegos ligoninės situaciją, ketinimus ją reorganizuoti? - vakar „Respublika“ paklausė A. Gabrilavičiaus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Ar mes kalbame į eterį? Geriausia šiuo klausimu jums būtų kreiptis į apskrities viršininko administraciją.

- Jūs ligoninės reikalais nesidomite?

- Domiuosi labai, bet pirmiausia reikėtų kalbėtis su kuruojančiu pavaduotoju G. Sodeika.

- Jo neįmanoma pagauti, be to, norėčiau išgirsti jūsų nuomonę – kaip vertinate ligoninės reorganizacijos idėją, ar yra parengtas toks planas?

- Tikrai norėčiau prašyti, kad pirmiausia pakalbėtumėte su G. Sodeika.

- Jūs apie tokį planą nežinote?

- Pirmiausia tokius klausimus reikėtų spręsti nuo administracijos vadovybės - nuo viršaus.

- Ar esate lankęsis Sapiegos ligoninėje?

- Visą situaciją puikiai žinau, bet pirmiausia kreipkitės į apskrities vadovybę.

- Kada paskutinį kartą buvote toje ligoninėje?

- Dar kartą kartoju, ką mes turėtume kalbėti - kai gausiu pavedimą iš vadovybės, tuomet ir atsakysiu.

REKLAMA

Prarado milijonus

Praėjusią savaitę įvykusiame apskrities viršininko bei jo pavaduotojo susitikime su Sapiegos ligoninės vadovybe šios gydymo įstaigos direktoriaus pavaduotoja Audronė Jaskelevičienė valdžios vyrų prašė supažindinti su konkrečiu reorganizacijos planu: kokie atlikti ekonominiai skaičiavimai, kokios skirtos reorganizavimo lėšos? Ligoninės kolektyvas iš kuklių atsakymų suprato, kad tokio plano niekas nematė, nes jo turbūt ir nėra.

Sapiegos ligoninės priimamojo vedėja Halina Kurlendskienė jau yra patyrusi panašios reorganizacijos malonumus, kai buvusi jos darbovietė Misionierių ligoninė buvo itin greitai prijungta prie M.Marcinkevičiaus ligoninės. Dabar vienas Misionierių ligoninės korpusas pūna išdaužytais langais, sunaikintas Vidaus ligų skyrius ir t.t.

REKLAMA

G. Rimdeikos teigimu, buvusios valdžios atstovų A. Macaičio ir G. Černiausko dėka Sapiegos ligoninė šiemet patirs ir nemažų materialinių nuostolių.

„Mūsų įstaiga buvo išbraukta iš Vyriausybės investicinių programųsąrašo, tad šiemet negavome planuotų beveik 5 mln. litų paliatyvios pagalbos skyriui įrengti, - sakė G. Rimdeika. - Esame išbraukti ir iš greitosios medicinos pagalbos automobilių paskirstymo, o teturime beveik visiškai pasenusį, vos gyvą automobilį. Esame išbraukti ir iš ambulatorinės reabilitacijos plėtimo programos, tad praradome ir dar nemažų lėšų. Dabartiniai apskrities vadovai tik „nuramino“, kad nieko nepadarysi - visko atsukti atgal neįmanoma“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

G. Rimdeikos teigimu, socialdemokratų palikimas nėra vien materialiniai nuostoliai. Atidarius slaugos, paliatyvios pagalbos skyrius, prireikė ir naujų darbuotojų, tačiau žmonės bijojo ateiti, kai praėjusį rudenį buvo paskelbta apie ligoninės naikinimą.

„Dabar matau, kad prieš mus yra numatyti du keliai - suvalgyti ligoninės kolektyvą arba vadovą, - sakė G. Rimdeika. – Kaip sakydavo Stalinas: nėra žmogaus - nėra problemos. Suvalgyti kolektyvą būtų per sunku, todėl, matyt, imsis manęs. Tačiau vos pasklidus žiniai apie reorganizaciją mūsų personalas labai sutriko. Juo labiau kad visa tai vyksta didėjant nedarbui“.

Julius Girdvainis

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų