Olimpinių žaidynių atrankos turnyre Slovėnijos rinktinė rezultatu 86:70 (27:22, 14:12, 23:15, 22:21) nugalėjo Kanadą ir C grupėje iškovojo antrąją pergalę iš tiek pat galimų bei užsitikrino pirmąją vietą. Kanada dėl antrosios vietos kovos su Pietų Korėjos komanda.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo Kanados ekipa, kuri kėlinukui įpusėjus pirmavo 13:9, tačiau Jakos Lakovičiaus, Urošo Slokaro ir Sani Bečirovičiaus pastangomis slovėnams pavyko perimti iniciatyvą ir laimėti ketvirtį – 27:22. Antrame kėlinuke slovėnai padidino pranašumą iki 9 taškų – 31:22, tačiau po Joelio Anthony metimo iki kėlinuko pabaigos likus trims minutėms kanadiečiai priartėjo iki minimumo – 34:35. Slovėnijos ekipa laimėjo atkarpą 6:0 ir susigrąžino solidesnį pranašumą – 41:34 po rungtynėms įpusėjus.

Po didžiosios pertraukos europiečiai iškart įgijo dviženklį pranašumą ir nors kelis kartus jų varžovams pavyko priartėti iki 9 taškų, ketvirčio pabaigoje komandas skyrė jau 15 taškų – 64:49.

Ketvirtame kėlinuke slovėnai užtikrintai kontroliavo situaciją ir neleido Kanados krepšininkams priartėti, o pergalę šventė rezultatu 86:70.

Kanados ekipoje neblizgėjo NBA rungtyniaujantis Samuelis Dalembertas, kuris pelnė 4 taškus bei prametė septynis dvitaškius iš aštuonių.

Slovėnijos rinktinė: J.Lakovičius 19, S.Bečirovičius 15 (5 rez. perd.), R.Nesterovičius 14 (9 atk. kam.), U.Slokaras 10, D.Lorbekas ir E.Preldžičius – po 8.

Kanados rinktinė: R.Barrettas 16, D.Thomas 10, J.Andersonas ir J.Anthony – po 9.