Helsinkyje (Suomija) ir Stokholme (Švedija) vykstančio pasaulio ledo ritulio čempionato paskutine atkrintamųjų varžybų dalyve tapo Slovakijos rinktinė. Ji antradienį 5:4 (2:2, 1:1, 2:1) įveikė Prancūzijos ledo ritulininkus ir H grupėje užėmė ketvirtąją vietą.

Pergalingą įvartį 51-ąją min. įmušė Branko Radivojevičius. Iš viso jis pasižymėjo du kartus. Galimybės patekti į ketvirtfinalį neišnaudoję prancūzai H grupėje liko penkti.

Grupės nugalėtoja tapo olimpinė čempionė Kanados rinktinė. Ji paskutinėse pirmojo etapo rungtynėse 5:1 (1:1, 3:0, 1:0) įveikė Baltarusijos ekipą ir iškovojo šeštąją pergalę.

Olimpiniai vicečempionai JAV ledo ritulininkai 5:2 (0:0, 2:1, 3:1) nugalėjo šveicarus ir H grupėje užėmė antrąją vietą.

S grupėje pasaulio vicečempionė Švedijos rinktinė 4:0 (2:0, 1:0, 1:0) nugalėjo Latvijos ledo ritulininkus, čekai net 8:1 (3:1, 3:0, 2:0) sutriuškino Vokietijos ekipą, o norvegai 6:2 (0:0, 5:0, 1:2) nugalėjo danus.

Grupės nugalėtoja tapo be pralaimėjimų žengianti Rusijos rinktinė. Švedai užėmė antrąją vietą, čekai - trečiąją, o norvegai - ketvirtąją.

Ketvirtfinalyje kanadiečiai žais su slovakais, rusai - su norvegais, amerikiečiai su nugalėtojų titulą ginančiais suomiais, o švedai - su čekais.

Pasaulio čempionatą pradėjo 16 komandų, suskirstytų į dvi grupes. Paskutines vietas grupėse užėmusios Kazachstano ir Italijos rinktinės iškrito į I diviziono A grupę.

Antradienio rungtynių rezultatai.

H grupė.

Kanada - Baltarusija 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Slovakija - Prancūzija 5:4 (2:2, 1:1, 2:1)

JAV - Šveicarija 5:2 (0:0, 2:1, 3:1).

Lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai).

1. Kanada 7 6 0 1 0 35-15 19

2. JAV 7 4 2 0 1 32-17 16

3. Suomija 7 5 0 0 2 21-14 15

4. Slovakija 7 5 0 0 2 21-13 15

5. Prancūzija 7 3 0 0 4 21-32 9

6. Šveicarija 7 2 0 0 5 16-21 6

7. Baltarusija 7 1 0 0 6 11-23 3

8. Kazachstanas 7 0 0 1 6 11-33 1.