Kovingai šiame Europos čempionate žaidžianti Suomijos rinktinė (2/3) iškovojo antrąją pergalę. Pirmosiose dienos rungtynėse Alytuje suomiai 71:65 (25:14, 11:26, 21:14, 14:11) po atkaklios kovos pranoko Juodkalnijos (1/4) rinktinę.

Beje, mačas vėlavo maždaug 15 minučių. To priežastis - sugedęs laikmatis prie vieno iš krepšių.

Suomiai po šios pergalės dar turi šansų keliauti į kitą etapą, tačiau tam reikia palankių rezultatų kitose rungtynėse. Suomijai būtina, kad graikai įveiktų kroatus, o makedonai - bosnius.

Pirmajame kėlinyje ilgą laiką rezultatas buvo apylygis, vis dėlto pabaigoje geriau sužaidė suomiai, kurie susikrovė 11 taškų persvarą - 25:14. Antrame ketvirtyje sėkmingiau jau rungtyniavo Juodkalnija, kuri netrukus jau ir išlygino mačo rezultatą - 28:28, o nuaidėjus ketvirčio sirenai jie pirmavo rezultatu 40:36.

Bet iškart po pertraukos vėl viskas pasikeitė. Po kelių sėkmingų atakų ir pasiaukojančio žaidimo gynyboje suomiai išlygino rezultatą - 49:49. Per likusį laiką suomiai patys pelnė 8 taškus, Juodkalnijai leido įmest penkis, ir prieš lemiamą kėlinį buvo įgiję trijų taškų pranašumą - 57:54.

Lemiamame kėlinyje intrigos vėl netrūko. Kova vyko taškas į tašką, tačiau kelis epizodus sėkmingiau sužaidė suomiai įpusėjus laikui priekyje buvo šešiais taškais - 64:58. Bet po N.Pekovičiaus dviejų taškų, likus dviems minutėms, Juodkalnija priartėjo iki 65:66. Tačiau lemiamu momentu suomiai sužaidė šaltakraujiškai, pataikė svarbius momentus ir iškovojo dramatišką pergalę - 71:65.

Suomija: Geraldas Lee 12, Tuukka Kotti 11 (8 atk. kam.), Petteri Kaponenas 10.

Juodkalnija: Nikola Pekovičius 16, Milošas Borisovas 14, Goranas Jeretinas 9.