Pergalingai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalį pradėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai, namuose 110:86 (24:26, 31:25, 22:14, 33:21) nugalėję Šiaulių „Šiaulių“ komandą.

Serijoje iki dviejų pergalių vilniečiai pirmauja rezultatu 1-0. Antrosios pusfinalio rungtynės vyks Šiauliuose.

Pirmosiomis susitikimo minutėmis „Šiauliai“ dar buvo priekyje (5:2), tačiau svečiai ėmė strigti varžovų gynyboje ir „Lietuvos rytas“ persvėrė rezultatą - 6:5. Tiesa, Stefhono Hannaho pastangomis „Šiauliai“ atstatė turėtą pranašumą - 10:6. Vilniečiai po Donato Zavacko tritaškio buvo sušvelninę skirtumą iki minimumo (16:17), tačiau šiauliečiai vėl nutolo ir susikrovė septynių taškų persvarą - 23:16. Baigiantis pirmajam kėliniui pasipylė tritaškiai, po kurių „Lietuvos rytas“ sušvelnino atsilikimą iki dviejų taškų - 24:26.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Lietuvos rytui“ pavyko išlyginti rezultatą (29:29), o netrukus LKL vicečempionai jį dar ir persvėrė - 36:33. Po Mindaugo Lukauskio tritaškio sostinės krepšininkų pranašumas išaugo iki aštuonių taškų - 41:33. „Šiauliai“ nuolat alsavo varžovams į nugarą ir šeimininkams atitrūkti neleido - 42:46. Po S.Hannaho ir G.Kadžiulio tritaškių „Šiauliai“ priartėjo iki dviejų taškų (48:50), tačiau D.Zavackas pelnė du taškus su pražanga, Marijonas Petravičius pridėjo du baudos metimus ir „Lietuvos rytas“ vėl nutolo - 55:48. Po pirmųjų dviejų kėlinių vilniečiai pirmavo rezultatu 55:51.

Po pertraukos Artūras Jomantas dvitaškiu padidino skirtumą iki aštuonių taškų (59:51), tačiau šiauliečiai nepasidavė ir Virginijaus Praškevičiaus dėka sumažino atsilikimą iki trijų taškų - 58:61. Tiesa, Milko Bjelica inicijavo spurtą, po kurio „Lietuvos rytas“ įgijo dviženklę persvarą - 68:58. „Šiauliai“ kiek priartėjo (63:68), bet šeimininkai sėkmingiau sužaidė kėlinio pabaigą ir prieš lemiamą ketvirtį pirmavo dviženkliu skirtumu - 77:65.

Rimo Kurtinaičio auklėtiniai ketvirtąjį kėlinį pradėjo atsipalaidavę ir kaip mat buvo nubausti. Po tikslių Gintauto Vileitos ir Mindaugo Kuzminsko metimų „Šiauliai“ sumažino deficitą iki šešių taškų - 72:78. Netrukus skirtumas ištirpo iki penkių taškų (75:80), tačiau „Lietuvos rytas“ perėmė iniciatyvą ir atstatė saugų pranašumą - 86:75. Sostinės ekipa pratęsė spurtą ir įpusėjus kėliniui padidino persvarą iki devyniolikos taškų - 94:75. Šimtąjį tašką vilniečiams pelnė tik ką aikštėje pasirodęs Justas Sinica - 100:79. Per likusį rungtynių laiką „Šiauliai“ atkurti intrigos nebesugebėjo ir „Lietuvos rytas“ šventė užtikrintą pergalę.

„Lietuvos rytas“: M.Petravičius 21 (9 atk. kam.), D.Zavackas 20, Ch.Eidsonas (9 rez. perd.) ir M.Lukauskis po 16, M.Bjelica (7 atk. kam.) ir A.Jomantas po 10, J.Sinica 6, E.Dainys, M.Gecevičius ir S.Babrauskas po 3, L.Brazdauskis 2.

„Šiauliai“: S.Hannahas 21, A.Danusevičius 13, M.Kuzminskas ir G.Vileita po 9, V.Praškevičius 8 (6 atk. kam.), G.Kadžiulis (5 kl.), A.Šležas ir G.Maceina po 7, V.Pridotkas 3, S.Kuzminskas 2.