Milano „Inter” trečiadienio vakarą vietiniame Italijos čempionate po intriguojančios ir skandalingos dvikovos rezultatu 1:0 nugalėjo „Napoli” futbolininkus, tačiau kur kas daugiau dėmesio sulaukė ne galutinis rezultatas, o įvykiai stadiono tribūnose ir už jo ribų.

Vienintelis rungtynių įvartis krito 91 minutę, o tam įtakos turėjo ir vos prieš kelias minutes teisėjo sprendimu aikštę palikti turėjęs svečių gynėjas Kalidou Koulibaly. Jis per minutę gavo dvi geltonas korteles ir buvo kaip reikiant nušvilptas vietinių Milano komandos gerbėjų.

Tiesa, švilpimas liko švlipimu, tačiau rasistinių užgauliojimų futbolininkui ir jo treneriui buvo  per daug. Skaudų pralaimėjimą patyręs „Napoli” strategas Carlo Ancelotti vos pasibaigus dvikovai neslepė pykčio ir teigė nesuprantantis, kaip teisėjai, matantys toki nepadorų sirgalių elgesį, gali leisti dvikovai toliau vykti.

„Atmosfera buvo nepaprastai keista. Aš tris kartus prašiau, kad rungtynės būtų nutrauktos, tačiau jie tik paprašė per garsiakalbį sirgalių nusiraminti.

Beždžionių garsai, tokių dalykų toleravimas... Kas iš to, kad per garsiakalbį jų liautis prašė keturis ar penkis kartus, niekas juk nepasikeitė. Gėda. Kitą kartą mes tiesiog paliksime aikštelę, gausime faktinį pralaimėjimą, bet neturėsimeto iškęsti”, – kalbėjo C. Ancelotti.

Pats K. Koulibaly savo tviteryje trečiadienio vakarą pranešė, kad didžiuojasi savo odos spalva ir tautybe, tačiau toks aistruolių elgesys yra žemas.

„Esu nusivylęs dėl komandos pralaimėjimo. Aš didžiuojuosi savo odos spalva ir tuo, kad esu prancūzas, senegalietis ir neapolietis”, – rašė futbolininkas.

Aistros stadione nebuvo vienintelis skandalingo vakaro Milane akcentas. Ketvirtadienio rytą Italijos žiniasklaidoje buvo pranešta apie bent kelias greta stadiono vykusias muštynes ir vieno sirgaliaus mirtį. Jį partrenkė automobilis.

„Inter” gerbėjas buvo parblokštas iš Neapolio atvykusio futbolo sirgaliaus. Jis buvo skubiai išgabentas į ligoninę, tačiau medikams gyvybės išgelbėti nepavyko.

Po 18 turų šios komandos išlieka turnyrinės lentelės kaimynėmis. „Napoli” su 41 tašku rikiuojasi antroje vietoje, o „Inter” savo ruožtu lieka treti ir yra surinkę 36 taškus.