Toronte (Kanada) tęsiasi antrasis FINA pasaulio plaukimo taurės varžybų etapas, kuriame dalyvauja ir penki Lietuvos sportininkai.

Pirmoji iš Lietuvos plaukikų šeštadienio atrankas pradėjo Silvija Statkevičius. 15-metė varžybų debiutantė nuotolį įveikė per 2 min. 1.86 sek. ir bendroje įskaitoje tarp 29 dalyvių užėmė 20 vietą. Finale plauks aštuonios greičiausios sportininkės.

Savo plaukime lietuvė finišavo septinta. Su geriausiu rezultatu į finalą pateko australė Madison Maree Wilson (1:54.32).

Lietuvos rekordas šioje rungtyje priklauso Jūratei Ščerbinskaitei (1:59.90). S. Statkevičius karjeros rekordas – 2 min. 0.11 sek.

Danas Rapšys vyrų 200 m plaukimo kompl. būdu atrankoje buvo šeštas (1:55.29) ir sėkmingai pateko į dar vieną finalą.

27-erių panevėžietis savo plaukime nusileido tik PAR sportininkui Matthew Satesui (1:54.27), o geriausią laiką užfiksavo amerikietis Shaine Casas (1:54.23).

Finalo dalyviai:

Priminsime, kad pirmajame pasaulio taurės etape Berlyne D. Rapšys šioje rungtyje iškovojo bronzą.

Lietuvio asmeninis rekordas – 1 min. 53.74 sek., o šalies rekordas iki šiol priklauso Vytautui Janušaičiui (1:52.22).

Pirmąjį vyrų 50 m krūtine atrankos plaukimą laimėjęs Andrius Šidlauskas (26.93) taip pat pateko į finalą.

Bendroje įskaitoje 25-erių panevėžiečio laikas buvo šeštas tarp 28 dalyvių.

Atrankos lyderiu tapo JAV plaukikas Nicas Finkas (26.15).

A. Šidlauskui priklausantis Lietuvos rekordas šioje rungtyje yra 26.22 sek.

Tomas Navikonis šeštadienį startavo vyrų 100 m plaukimo l. stiliumi rungtyje. Savajame plaukime 19-metis lietuvis finišavo šeštas (47.96) ir vėl pasigerino asmeninį rekordą (48.11).

Bendroje įskaitoje panevėžietis užėmė 16 vietą ir į finalą nepateko. Geriausią laiką atrankoje pademonstravo australas Kyle'as Chalmersas (46.96).

Šios rungties Lietuvos rekordas priklauso Simonui Biliui (46.11).

Paskutinė iš lietuvių rytines varžybas Toronte užbaigė Rūta Meilutytė. 25-erių kaunietė laimėjo trečiąjį moterų 100 m krūtine atrankos plaukimą ir finišavo per 1 min. 4.74 sek.

Bendroje dalyvių rikiuotėje lietuvė buvo ketvirta ir sėkmingai pateko į finalą.

Atrankoje greičiausia buvo vokietė Anna Elendt (1:04.54). Finale taip pat plauks ir dvi amerikietės – Lilly King (1:04.62) ir Lydia Jacoby (1:04.70).

Finalo dalyvės:

R. Meilutytei vis dar priklauso šios rungties pasaulio rekordas (1:02.36). Identišką laiką yra fiksavusi tik karjerą baigusi jamaikietė Alia Atkinson.

Lietuviai finale:

01:48 val. - Danas Rapšys - 200 m kompl. b.

02:02 val. - Andrius Šidlauskas - 50 m krūtine

02:20 val. - Rūta Meilutytė - 100 m krūtine

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad šio sezono pasaulio taurės nugalėtojai paaiškės lapkričio 3-5 dienomis Indianapolyje (JAV).