Kauno „Žalgiris“ (17/17) sėkmingai finišavo šių metų Eurolygoje. Atkrintamųjų Lietuvos klubui nebus, tačiau paskutinėje reguliaraus sezono dvikovoje namuose 93:78 (27:14, 12:19, 22:13, 19:18) palaužtas Atėnų „Panathinaikos“ (11/21).

Jau anksčiau buvo aišku, kad „Žalgiris“ turnyrinėje lentelėje liks vienuoliktas. „Panathinaikos“ aukščiau 15-osios pozicijos jau nebeužlips.

Žalgiriečiai šiose rungtynėse vertėsi be Joffrey Lauvergne‘o, Nigelo Hayeso, Augustine‘o Rubito ir Artūro Milaknio.

Praradimai neišderino „Žalgirio“, kuris buvo labai įvairus. Rungtynėse pasižymėjo visi 11 registruotų žalgiriečių.

Pasižymėti spėjo ir beveik dvi minutes rungtynių pabaigoje sužaidęs sistemos auklėtinis Mantas Rubštavičius. Jis Eurolygoje taškų sąskaitą atidarė dviem baudos metimais.

Rezultatyviausiai kauniečių gretose žaidė Lukas Lekavičius ir Thomasas Walkupas. Jie atitinkamai pelnė 20 ir 18 taškų.

Karjeros rekordų Eurolygoje prigerino ir Marekas Blaževičius. 19-metis vidurio puolėjas gavo pasireikšti 18 minučių, pelnė 7 taškus, atkovojo 4 kamuolius ir surinko 8 naudingumo balus.

Žalgiriečiai rungtynes perlaužė tritaškiais – įkrito 13 metimų iš 28.

Nepaisant netekčių, PAO neturėjo priešnuodžių žalgiriečių puolimui nuo pat rungtynių pradžios. Jau pirmajame kėlinyje „Žalgiryje“ spėjo pasižymėti septyni žaidėjai, o pranašumas išaugo iki dviženklio (27:14).

Iki pertraukos savo žodį tarė svečių lyderiai Nemanja Nedovičius ir Mario Hezonja. Jų iniciatyva pranašumas kiek aptirpo (52:47).

Kauniečiai apsukas puolime dar labiau padidino trečiajame kėlinyje. Trys tolimi metimai iš eilės pakėlė pranašumą iki dviženklio, o greitai jis tapo ir triuškinantis (69:52).

Graikai suteikė labai daug progų atakuoti iš toli Thomasui Walkupui, Karoliui Lukošiūnui, Pauliui Jankūnui, kurie negailestingai baudė.

Itin naudingai savo minutes išnaudojo Marekas Blaževičius. Asmeninius rekordus gerinęs vilnietis puikiai tvarkėsi su užduotimis po krepšiu, kol ilsėjosi Martinas Gebenas.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Panathinaikos“ į priekį vėl patempė N. Nedovičius (75:63), tačiau žalgiriečiai greitai atkuto.

T. Walkupas eilinį kartą pranėrė po krepšiu, pelnė taškus, o kitoje atakoje tą patį padarė M. Gebenas (79:63).

Galiausiai Rokas Jokubaitis pridėjo tritaškį, o varžovams nusviro rankos priešintis. „Žalgiris“ likusią rungtynių dalį sužaidė užtikrintai.

„Žalgiris“: L. Lekavičius 20, T. Walkupas 18 (5 rez. perd., 4 atk. kam., 6/6 dvit., 29 naud. bal.), R. Jokubaitis 10, M. Gebenas ir Patricio Garino po 8, M. Blaževičius ir Paulius Jankūnas po 7, Karolis Lukošiūnas ir Marius Grigonis po 6, Mantas Rubštavičius 2, Steve'as Vasturia 1 taškas.

„Panathinaikos“: N. Nedovičius 17, Benas Bentilas 13, Zachas Auguste'as ir Ioannis Papapetrou po 9 taškus.

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ 93:78 „Panathinaikos“ (27:14, 52:47, 74:60)

Žalgiriečiai smuko į duobę. Tai neramina prieš lemiamas minutes, nes PAO artėja fantastinių N. Nedovičiaus pastangų dėka (75:63).

„Žalgiris“ greitai suprato graikų siunčiamą žinutę. Keturi taškai iš eilės ir O. Kattashas priverstas prašyti minutės pertraukėlės (79:63). R. Jokubaitis prideda tritaškį ir likus mažiau nei 7 minutėms baigtis vis aiškesnė (82:63). Potencialus NBA šaukimas vėl pataiko iš toli, jam talkina ir L. Lekavičius (88:64).

Lieka žaisti keturios minutės. Kauniečiai susikūrė užtikrintą pranašumą, kurio, turbūt, neįmanoma panaikinti (88:66).

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ 74:60 „Panathinaikos“ (27:14, 52:47)

Po pertraukos smagi atkarpėlė „Žalgiriui“. Techninė pražanga M. Hezonjai, o M. Grigonis didina pranašumą iki dviženklio (59:49).

Spurtas tęsiasi. Reikia įvertinti ir M. Gebeną, kuriam šiandien tenka grumtis su augalotais PAO vidurio puolėjais (64:49). Graikai šiandien nenusiteikę gintis – meta, kas nori, iš kur nori (69:52).

Žalgiriečių tempas puolime pretenduoja į rezultatyviausią komandos pasirodymą šiame sezone. Iki šiol kauniečiai daugiausiai įmetė į „Chimki“ krepšį – 102 taškus. Prieš PAO rungtynių kontrolė ir toliau išlieka žalgiriečių rankose (73:56).

Kėlinio pabaiga kiek prastesnė, tačiau varžovams sugrįžti į rungtynes šansų mažai (74:60).

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ 52:47 „Panathinaikos“ (27:14)

M. Blaževičius yra didelė problema po krepšiu graikams. Zachas Auguste'as ne pirmą ataką tiesiog stumdomas po krepšiu. Tiesa, entuziazmą gesina du Mario Hezonjos tritaškiai (33:23).

Minutės pertraukėlė neužgesino PAO. Žalgiriečiai gauna septynis taškus iš eilės ir M. Schilleris vėl šaukia vyrukus pasitarimui (33:30).

Jau geriau – L. Lekavičius suleidžia du tritaškius. Jo sąskaitoje jau 12 taškų. Tiesa, buvęs žalgirietis Aaronas White'as atsako tolimu metimu (39:33).

Du efektingi epizodai iš eilės. L. Lekavičius pelno taškus per vos ne 40 cm aukštesnį G. Papagiannį, bet kitoje aikštės pusėje N. Nedovičius smeigia tritaškį su pražanga (41:37).

Na ir dar vienas epizodas į dešimtukus – T. Walkupas pataiko iš toli nuo lentos paskutinę atakos sekundę, poto prideda ir dvitaškį (46:37).

„Panathinaikos“ tikrai nėra gerai besiginanti komanda, tačiau „Žalgiris“ šiandien jaučiasi it prasimėtyme. Antrajam kėliniui dar nesibaigus perkopta 50 taškų riba (52:43). Svečiai kėlinį pabaigia sėkmingiau (52:47).

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ 27:14 „Panathinaikos“

Smagi M. Grigonio pradžia – penki taškai iš eilės. Graikai atsidaro tritaškiu (5:3). G. Papagiannis kala kamuolį iš viršaus, bet P. Jankūnas atsako taikliu metimu (9:7).

Įsismaginęs M. Grigonis realizavo pirmus du metimus, bet pro šalį skrieja kiti trys. Kitoje aikštės pusėje pavyko išprovokuoti keturias PAO klaidas.

„Žalgiris“ pratęsia spurtą iki 10:0. Į aikštę žengė Patricio Garino ir Marekas Blaževičius, o vaizdas negenda (17:7). Dominavimas tęsiasi ir toliau – Odedui Kattashui reikia minutės pertraukėlės (22:9).

Stebina įvairovė puolime – pasižymėjo jau septyni žaidėjai. P. Garino kėlinį uždaro tolimu metimu, o suolelis rodo teigiamas emocijas (27:14).

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, Marius Grigonis, Karolis Lukošiūnas, Paulius Jankūnas, Martinas Gebenas.

„Panathinaikos“: Nemanja Nedovičius, Howardas Sant-Roosas, Ioannis Papapetrou, Konstantinos Mitoglou, Giorgios Papagiannis.