JAV rinktinė pasirengimą Tokijo olimpinėms žaidynėms pradėjo netikėta nesėkme Las Vegase. Greggo Popovičiaus auklėtiniai rezultatu 87:90 (23:22, 20:19, 21:25, 23:24) nusileido Nigerijos krepšininkams.

JAV krepšininkai iki šio mačo laimėjo 54 draugiškas dvikovas iš 56.

„Džiaugiuosi, kad tai nutiko. Aš net esu patenkintas, kaip žaidėme, ypač, kai treniruojamės dar tik keturias dienas. Šis pralaimėjimas nieko nereiškia, jei iš jo nepasimokysime, bet tai gali būti svarbiausias dalykas turnyre, jei išmoksime pamokas“, – sakė JAV komandos treneris Gregas Popovičius.

Amerikiečiai šią vasarą kartu treniravosi tik keturias dienas. Nigerijos rinktinė savo sudėtyje turi septynis NBA žaidėjus, o komandą treniruoja žinomas NBA treneris Mike'as Brownas.

JAV strigo puldama, o rezultatyviausiai žaidęs Kevinas Durantas surinko 17 taškų ir iš žaidimo prametė devynis metimus iš 13.

Nigeriją į priekį vedė 21 tašką pelnęs Gabe’as Vincentas.

Likus žaisti mažiau nei dvejoms minutėms JAV rinktinė atsiliko aštuoniais taškais. Tada jie susiėmė ir varžovus pavijo, bet dviems šansais išlyginti rezultatą nepasinaudojo.

Likus žaisti 13 sekundžių G.Popovičius paėmė minutinę pertraukėlę, tačiau per paskutinę ir lemiamą ataką JAV nespėjo net išmesti į krepšį.

Nigerijos krepšininkai šiame mače pataikė 20 tritaškių iš 42 ir atliko 21 perdavimą.

JAV rinktinė prieš Afrikos komandą pralaimėjo pirmą kartą istorijoje.

JAV: Kevinas Durantas 17 (4/13 met.), Jaysonas Tatumas 15, Damianas Lillardas 14, Bamas Adebayo 11, Zachas LaVine'as ir Draymondas Greenas po 10.

Nigerija: Gabe'as Vincentas 21 (6/8 trit.), Calebas Agada 17 3/3 trit.), Ike Nwamu 13 (3/6 trit.), Ike Iroegbu 11 (3/5 trit.).