Vakar buvo sužaistas pirmasis FIFA Konfederacijų taurės turnyro, vykstančio Pietų Afrikos Respublikoje,  pusfinalis, kuriame susitiko favoritais laikyti Ispanijos futbolininkai ir JAV rinktinė. Neįtikėtinai vykusiame mače sensacingą pergalę rezultatu 2:0 (1:0) iškovojo amerikiečiai.

Jie ne tik nutraukė įspūdingą daugiau nei dvejus su puse metų trukusią ispanų nepralaimėtų net 35 iš eilės rungtynių seriją, bet ir pelnė kelialapį į varžybų finalą, kuriame išmėgins jėgas arba su Brazilijos, arba su PAR vienuolike.

Pirmasis pusfinalio kėlinys vyko pagal specialistų prognozes: didžiąją laiko dalį iniciatyvą ir kamuolį kontroliavo Europos čempionė Ispanijos rinktinė, bet jos varžovai JAV futbolininkai labai tvarkingai ir patikimai gynėsi bei laukė savo progos.

26 minutę Jozy Altidore nuginklavo Ikerą Casillasą ir daug kam netikėtai išvedė amerikiečius į priekį – 1:0. Ir nors ispanai greitai atsigavo po tokio šalto dušo, įvykių eigos iki pertraukos jiems pakeisti nebepavyko.

Antrajame kėlinyje Ispanijos žaidėjai tiesiog užgulė JAV rinktinės vartus ir visomis išgalėmis bandė kuo greičiau pasiekti išlyginamąjį įvartį, tačiau jiems vis pritrūkdavo tikslumo arba sėkmės. Savo progų neišnaudojo Davidas Villa, Fernando Torresas ir Cescas Fabregas, o susitikimas nenumaldomai artėjo prie pabaigos.

Tuo tarpu 72 minutę JAV futbolininkai suorganizavo dar vieną pavojingą kontrataką, kurios metu Clintas Dempsey antrą kartą pasiuntė kamuolį į ispanų vartus ir užtvirtino savo komandos pergalę – 2:0. Ispanai dar bandė desperatiškai gelbėtis ir šturmavo varžovų vartus, bet taip ir nesugebėjo pralaužti tvirtos it uola amerikiečių gynybos.

Nors 87 min. JAV saugas Michaelas Bradley po grubios pražangos prieš Xabi Alonso išvydo raudoną kortelę ir buvo išvytas iš aikštės, netrukus nuskambėjo finalinis teisėjo švilpukas, kuris paskelbė istorinę amerikiečių pergalę ir suteikė šiems daugybę džiaugsmo. Tuo tarpu ispanai paliko aikštę ne tik nuvylę savo gerbėjus, bet ir patys nukabinę nosis.

Šiandien bus žaidžiamos ir antrosios pusfinalio rungtynės, kuriose susigrums Brazilijos ir PAR rinktinės.