Trečiadienį prasidėjusiose „Castilla y Leon“ lenktynėse Ispanijoje į pirmąjį 10-tuką pateko net du „Cervelo“ komandos dviratininkai, iš kurių vienas – Theo Bos – tapo ir pirmuoju lenktynių lyderiu. Ignatas Konovalovas finišavo nuo komandos draugo Theo atsilikęs 1 min. 49 sek. ir užėmė 88 vietą.

Aktyvūs „armstrongiečiai“

Pirmajame 10-tuke randame ir šaunųjį „armstrongietį“ Tiago Machado, pralaužusį ledus savo komandos pergalių lentelėje.

Dar vienas „RadioShack“ narys, Fumiyuki Beppu, finišavo 18-tas ir pateko į 20-tuką.

Čempiono sugrįžimas

Pirmajame 20-tuke finišavo ir dukart „Castilla y Leon“ lenktynių čempionas (2007, 2008) – ispanas Alberto Contadoras („Astana“), buvęs 19-tas, sekantis po F. Beppu („RadioShack“). Paskutinį kartą ispanas lenktyniavo „Paris-Nice“ lenktynėse (kovo pradžioje), kuomet apgynė savo titulą ir antrąsyk tapo „Paris-Nice“ nugalėtoju.

Gyrė komandą

„Komandai tai buvo labai sėkminga diena. Visi komandos nariai atliko labai didelį darbą, visi stengėsi dėl Theo“,– gyrė savo komandą sporto direktorius Alex Dans Vega.– „Mes žinojome, kad vėjuota diena mums nebus lengva, todėl ne kartą keitėme komandos taktiką. Sunku buvo kontroliuoti lenktynes.“

Iš pradžių susiformavo 3 bėglių grupelė, kurią akylai kontroliavo „Astana“ komanda ir neleido bėgliams atitrūkti daugiau negu 2 minutės.

Nepalankus šoninis vėjas sugrąžino bėglius į grupę, bet atsirado ir naujų atakuotojų, kurie buvo pasiekę atotrūkį iki 3 minučių.

Likus 45 km iki finišo, iniciatyvos ėmėsi „Cervelo“ komanda. Visa komanda dirbo dėl savo lyderio iki pat finišo momento, kuomet jis išėjo į sprintą ir aplenkė australą Graeme Brown („Rabobank“) ir ispaną Pablo Urtasun („Euskaltel“).

Štai pirmasis 10-tukas su „Cervelo“ komandos narių pozicijomis, o taip pat „RadioShack“ ir „Astana“ komandų lyderių vietomis bendroje įskaitoje:

1. Theo Bos (OLAND) „Cervelo“ 3 val. 52 min. 8 sek.

2. Graeme Brown (AUS) „Rabobank“ +0 sek.