REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Siūlymas grąžinti mirties bausmę prieštarauja Lietuvos Konstitucijai, Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijai, kitiems tarptautiniams teisės aktams, pažymi "tvarkiečio" Petro Gražulio inicijuotą Baudžiamojo kodekso pataisą įvertinę Seimo teisininkai.

REKLAMA
REKLAMA

P.Gražulio įregistruotomis Baudžiamojo kodekso pataisomis siūloma laisvės atėmimu iki gyvos galvos arba mirties bausme bausti tuos, kas nužudė kankindamas ar kitaip itin žiauriai.

REKLAMA

Seimo kanceliarijos Teisės departamentas savo išvadoje pažymi, kad Konstitucinis Teismas dar 1998 metais tuo metu galiojusio Baudžiamojo kodekso nuostatas dėl mirties bausmės pripažino prieštaraujančias pagrindiniam šalies įstatymui.

Teisininkai savo išvadoje dar rašo, kad mirties bausmė prieštarauja ne tik Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos nuostatoms, bet ir daugeliui kitų tarptautinių teisės aktų: Europos Sąjungos Pagrindinių teisių chartijai, Tarptautinio pilietinių ir politinių teisių pakto antrajam fakultatyviniam protokolui, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Parlamentinės asamblėjos rezoliucijoms ir t.t.

REKLAMA
REKLAMA

"Mirties bausmės panaikinimas yra viena iš narystės Europos Sąjungoje sąlygų ir visos valstybės narės yra įsipareigojusios laikytis šių nuostatų ir praktiškai jas įgyvendinti", - teigiama išvadoje.

Pasiūlymą grąžinti mirties bausmės sankciją į Baudžiamąjį kodeksą įregistravęs P.Gražulis sako, jog parengti tokias pataisas jį paskatino pastaruoju metu padažnėję žiaurūs nusikaltimai.

"Pastaruoju metu Lietuvoje kriminogeninė situacija yra nebekontroliuojama, vyksta baisūs įvykiai bei mažėja saugumas šalyje. Įvertinus policijos teisinius ir vadybinius kontrolės aspektus tenka pripažinti, jog policija susiduria su ekonominiais ir vadybiniais veiklos trūkumais, kurių negali įveikti jau kuris laikas. Visuomenė jaučiasi nesaugi, todėl mirties bausmės sugrąžinimas yra viena iš priemonių, kuri padės atkurti saugumo jausmą", - aiškinamajame rašte tvirtina P.Gražulis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje mirties bausmės vykdymas sustabdytas 1996-aisiais, o 1998-ųjų gruodžio 21-ąją Seimas šią bausmę išvis panaikino, palikdamas griežčiausią sankciją - įkalinimą iki gyvos galvos.

"Pastebėtina, jog mirties bausmė atliks keletą skirtingų funkcijų: kriminalinės bausmės, dorovinės bei prevencinės priemonės", - tvirtina BK pataisą įregistravęs Seimo narys.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų