REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien Seimas priėmė pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymo 19 straipsnio papildymo įstatymo projektą. Iš 124 balsavusių Seimo narių, 99  buvo už, šeši prieš, o 19 susilaikė.

REKLAMA
REKLAMA

Projekte apibrėžta, kad periodiniams leidiniams bus taikomas lengvatinis 9 proc. PVM tarifas. Šios įstatymo pataisos palengvins spaudos leidybos sąlygas, sumažinus apmokestinimą, sumažės ir galutinės leidinių kainos vartotojams. Šią lengvatą spaudai inicijavo šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė.

REKLAMA

Periodinė spauda taps lengviau prieinama platesniam skaitytojų ratui, ją galės įsigyti įvairių socialinių grupių gyventojai. Kokybiška ir atsakinga periodinė spauda aktyviau prisidės prie žmogaus pasitikėjimo savimi, pasididžiavimo savo šalimi, jos laimėjimais ir labiau prisidės prie Lietuvos žmonių bendrumo jausmo didinimo.

Ši lengvata bus taikoma laikraščiams, žurnalams ir kitiems periodiniams leidiniams, išskyrus erotinio ir smurtinio pobūdžio arba profesinės etikos nesilaikančius leidinius, bei spausdinta produkcija, kurioje mokama reklama sudaro daugiau nei keturis penktadalius viso turinio.

REKLAMA
REKLAMA

Lengvatas taikys ir transportui

Vėliau pasipylė siūlymai lengvatas taikyti ir keleivių vežimo Susisiekimo ministerijos ar jos įgaliotos institucijos arba savivaldybių nustatytais reguliaraus susisiekimo maršrutais paslaugoms bei keleivių bagažo vežimo paslaugoms.

Dėl šio įstatymo papildymo itin džiaugėsi Juozas Olekas. Pasak jo, dabar autobusų maršrutai galės pasiekti ir miestų pakraščius bei atokesnes vietas, todėl tie patys socialiai jautriems sluoksniams priklausantys žmonės galės nuvykti pas gydytojus ar socialinius darbuotojus. Jis taip pat piktinosi, kad nevykdomų projektų viešinimui Socialinių reikalų ministerija išleido net 92 milijonus, o naudingiau būtų juos paskirti neįgaliųjų technikos kompensacijoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taigi, Algimanto Dumbravos siūlymui grąžinti lengvatą neįgaliųjų techninės pagalbos priemonėms ir jų remontui, taip pat buvo pritarta.

Pasak Kęstučio Daukšio, 100 milijonų litų, kurių prireiks šioms lengvatoms įgyvendinti, nėra tokia didelė suma ir pakaktų ją susirinkti iš advokatų ir konsultantų, kuriems politikai išmeta daug daugiau pinigų. J. Oleko nuomone, ši suma nėra reikšminga biudžetui, o šios lengvatos galėtų padėti sukurti naujų darbo vietų Lietuvoje.

Tačiau PVM lengvatų mažinimas maisto produktams nesulaukė Seimo narių pritarimo, taip pat nepritarta ir lengvatų mažinimui viešbučio tipo ar specialaus apgyvendinimo paslaugoms. Iki šiol PVM lengvatos buvo taikomos karštam vandeniui, šilumai, kompensuojamiems vaistams ir knygoms.

REKLAMA

Prašys prezidentės vetuoti

Premjeras Andrius Kubilius nepritarė šioms įstatymo pataisoms ir pareiškė, kad prašys prezidentės jas vetuoti. Tačiau įvykus balsavimui, buvo matyti, kad dalis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos frakcijos narių balsavo už šias lengvatas.

Algirdas Sysas pareiškė užuojautą ministrui pirmininkui, kurio komanda, sakydama, kad taip elgtis negalima, vienbalsiai nubalsavo už šias pataisas.

Kazimieras Kuzminskas pasakė, kad šis konservatorių poelgis galėtų būti puikus pavyzdys socialdemokratams, kad Lietuvoje vyrauja demokratija ir nėra jokios diktatūros.

REKLAMA

Jei Prezidentė įstatymo nevetuos, priimtos pataisos įsigalios nuo kitų metų pradžios.

J. Dagys: lengvatos suteiks menamą naudą

„Jeigu mes tokiu būdu sprendžiame savo priešrinkiminius klausimus, tai yra nesąžininga žmonių atžvilgiu, žmonių, turinčių negalę ar gaunančių pašalpas, nes mes iš jų atimame tiesiogiai dėl kažkokios menamos naudos, o jos greičiausiai tikrai nebus, nes kainos vis dėlto nusistovės pagal rinkos kainas“, - piktinosi Jonas Rimantas Dagys.

Politikas pasakė, kad neturi nieko prieš lengvatas spaudai, nes joms bus skiriama apie 6-7 milijonus, tačiau bendrai lengvatų transportui, spaudai ir neįgaliųjų technikai atžvilgiu iš valstybės biudžeto paimama 100 milijonų tuo metu, kai neturima iš ko pakelti atlyginimų valstybiniame sektoriuje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Laisvai paimame šimtą milijonų ir išmetame, tai čia tų sąskaita, kurie gauna atlyginimus iš valdžios sektoriaus, tie patys socialiniai darbuotojai, gaisrininkai. Juk tai neišsenkantis biudžetas, viskas iš to paties katilo semiama“, - tikino jis žurnalistus po įstatymo papildymo priėmimo.

K. Glaveckas: turi būti pakeista visa sistema

Kęstutis Glaveckas paaiškino, kad šis lengvatinis įsipareigojimas bus pervertintas kitų metų biudžete, kurį sudarinės nauja Vyriausybė. „Tas, kad bus daugumoje Seime išrinktas, turės spręsti šitą klausimą, ar tas lengvatas palikti, ar priimti naujus įstatymus, kad panaikintų jas“, - teigė jis.

REKLAMA

Politikas tikino, kad lengvatos tenka gamintojams ir prekybininkams, kurie parduoda savo paslaugas, o ne gyventojams. Pavyzdžiui, kainos viešojo transporto bilietams kyla, o jei siekiama jas sumažinti, reikia daryti tikslines kompensacijas bilietui.

„Visa sistema turi būti pakeista. Toks epizodinis keitimas tik įneša chaosą ir nepasiekia tikslo. Populistine prasme tai labai gražiai skamba, bet realiai dabartiniai įkainiai iki sausio 1 d. tikrai nesikeis, o po sausio 1 d., aš manau, kainos didės“, - svarstė K. Glaveckas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų