Savo mėgstamoje rungtyje Rapšys liko be Europos čempionato medalio

Danas Rapšys savo mėgstamiausioje vyrų 200 m laisvuoju stiliumi rungtyje Europos čempionate užėmė ketvirtąją vietą.

Lietuvis atstumą įveikė per 1 min. 45,72 sek. Mūsiškis pagerino ketvirtadienį pusfinalyje pasiektą rezultatą 0,47 sek.

D. Rapšys finale visiškai pakeitė strategiją. Jei anksčiau jis greitai pradėdavo plaukimus ir lenkdavo visus varžovus, tai šį kartą po 50 m jis plaukė paskutinis – 8-as. Po 100 m jis pakilo į 6-ą vietą, po 150 m vis dar buvo 6-as, o galingu finišu pakilo iki 4-os vietos.

Auksą iškovojo rusas Martinas Maliutinas, užtrukęs 1 min. 44,79 sek. Sidabrą iškovojo britas Scottas Duncanas (1 min. 45,19 sek.), bronzą – kitas britas Deanas Thomas (1 min. 45,34 sek.)

200 m plaukimas laisvuoju stiliumi pastaruoju metu yra pagrindinė rungtis. Praėjusiame Europos čempionate ilgame baseine lietuvis šioje rungtyje iškovojo sidabrą, nusileisdamas tik D.Scottui.

Būtent britas yra šių metų lyderis pasaulyje (1:44.47), bet praėjusiame sezone D.Rapšys buvo pasiekęs geresnį laiką (1:44.38). Iš kitų čempionato dalyvių greičiau nei per 1 min. 45 sek. šiemet dar plaukė Th.Deanas (1:44.58).

Priminsime, kad D.Rapšys Budapešte jau laimėjo bronzą 400 m plaukime laisvuoju stiliumi. Vėliau lietuvio dar laukia 100 m peteliške rungtis, bet joje D.Rapšys veikiausiai nepretenduos į aukštas vietas.