Šaro „Barca“ – per žingsnį nuo svajonės: paskutinės atakos dramoje antrą kartą įveikė „Real“

Išradingo Roko Jokubaičio perdavimo vaizdo įrašas

Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamas „Barcelonos“ klubas atsidūrė per vieną pergalę nuo Ispanijos čempionato trofėjaus. Katalonijos klubas sekmadienio vakarą namuose įveikė Madrido „Real“ ir finalo serijoje iki 3 pergalių pirmauja 2:0.

Po pirmojo kėlinio „Barcelona“ pirmavo 20:19, po antrojo turėjo 4 taškų pranašumą, o sužaidus 3 kėlinius komandas skyrė 3 taškai.

Ilgą laiką „Barcelona“ pirmavo ir ketvirtajame kėlinyje, tačiau vėliau katalonia prarado inciatyvą ir patys atsidūrė besivejančių vaidmenyje.

Iki rungtynių pabaigos likus 2 min. 6 taškų persvarą turėjo „Real“. Katalonai sugebėjo visą deficitą panaikinti, o po Nikola Mirotičiaus ir Nicola Laprovittolos baudų metimų netgi išsiveržė į priekį.

Likus 6 sek. vienu tašku pirmavo „Barca“, o paskutinė ataka priklausė „Real“.

Su kamuoliu buvęs Sergio Llullas išmetė itin sudėtingą metimą, kurį blokavo N. Mirotičius.

N. Mirotičius iš viso pelnė 25 taškus ir mačą baigė su 31 naudingumo balu.

Madrido klube rezultatyviausias buvo 18 taškų ir 21 naudingumo balą surinkęs Mario Hezonja.

Rokas Jokubaitis per 12 min. pelnė 10 taškų, pataikė 2 dvitaškius iš 4, ir 2 dvitaškius iš 2. Įžaidėjas iš Lietuvos taip pat dukart suklydo, atliko vieną rezultatyvų perdavimą ir atkovojo kamuolį.

Trečiosios ir galbūt paskutinės serijos rungtynės jau antradienį vyks „Real“ teritorijoje.

Tiesa, „Barcai“ anksčiau laiko švęsti nederėtų – „Real“ būtent šį sezoną tapo pirmąja Eurolygos komanda, kuri ketvirtfinalio serijoje atsilikdama 0:2 sugebėjo tris kartus laimėti, o vėliau iškovojo ir patį Eurolygos trofėjų.

„Barcelonai“ Madrido klubas išties gali kelti traukulius – būtent nuo „Real“ rankos katalonai krito pastarųjų dviejų metų Eurolygos pusfinaliuose.

Verta pažymėti, kad Šarui tai būtų jau antrasis Ispanijos čempionato titulas. Pirmąjį jis kaip treneris Katalonijoje iškovojo savo pirmajame sezone 2020–2021 m.

Šaro vadovaujama „Barca“ taip pat dukart laimėjo Karaliaus taurę.

Įdomu tai, kad tai yra paskutinieji Š. Jasikevičiaus kontrakto metai, o dėl jo ateities „Barcelonoje“ yra nemažai klaustukų.

Jau aišku, kad po Ispanijos čempionato finalo komandą paliks N. Mirotičius.