12
Š. Jasikevičius. (nuotr. SCANPIX)

Vėlų penktadienio vakarą paaiškėjo ir antrasis Eurolygos finalo dalyvis. Juo tapo Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“, kuri paskutinėmis sekundėmis dėka Corry Higginso metimo 84:82 (27:24, 24:18, 16:29, 17:11) palaužė Milano „AX Armani“ komandą.

12

Lietuviui tai bus pirmasis Eurolygos finalas kaip vyriausiajam treneriui. Kaip žaidėjas turnyre jis yra triumfavęs keturis kartus.

Mačas prasidėjo gana atkakliai. Nei viena komandai neturėjo ryškesnės persvaros pirmajame kėlinyje.

Abi puolė gerai, o po dešimties minučių katalonai pirmavo tik trimis taškais. Į priekį „Barcelona“ labiau truktelėjo vėliau.

Puikiai į žaidimą įsiliejo nuo suolo pakilęs veteranas Pau Gasolis, sėkmingai atakavo lyderiai Nikola Miroičius ir Nickas Calathesas, o Š. Jasikevičiaus auklėtiniai vienu metu įgijo ir dviženklę persvarą.

Bet po pertraukos viskas iškart apsivertė aukštyn kojomis. Jau „AX Armani“ ėmė dominuoti aikštėje.

Taiklūs Kevino Punterio, Shavono Shieldso ir kitų metimai privertė griebtis Š. Jasikevičių už galvos. Po kelių tritaškių iš eilės Milano ekipa buvo priekyje jau ir 67:59. Kėlinuko pabaigoje katalonams pavyko priartėti iki keturių taškų.

Ketvirtajame rungtynių kėlinyje aikštėje užvirė itin atkakli kova. Tai viena, tai kita komana susikraudavo šiokią tokią persvarą, bet čia pat vėl ją išbarstydavo.

Įpusėjus kėliniui „AX Armani“ buvo priekyje 76:72. Bet čia pat atkarpa atsakė katalonai ir vėl jie pirmavo 80:78.

Lemiamos dvi minutės susiklostė dramatiškai. Likus minutei rezultatas buvo lygus 82:82.

K. Punteris turėjo gerą šansą išvesti savo ekipą į priekį, bet jis nepataikė, o kitoje aikštės pusėje katalonų lyderis Corry Higginsas likus sekundei pataikė dvitaškį ir išplėšė Š. Jasikevičiaus auklėtiniams pergalę.

Į priekė katalonus tempė Nikola Mirotičius, pelnęs 21 tašką.

Jam puikiai talkino 17 taškų pridėjęs Nickas Calathesas. Tiesa, graikas mačo nebaigė dėl traumos. Kol kas lieka neaišku, kokio tai rimtumo sužeidimas.

Pralaimėjusių gretose rezultatyviausiai žaidė Kevinas Punteris, surinkęs 23 taškus.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 21 (6 atk. kam.), Nickas Calathesas 17 (6 rez. perd.), Cory Higginsas 11, Pau Gasolis 10, Kyle‘as Kuricas 8.

„AX Armani“: Kevinas Punteris 23, Vladimiras Micovas 14, Shavonas Shieldsas 13 (5 atk. kam.), Sergio Rodriguezas 11, Malcolmas Delaney 9 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), Zachas LeDay‘us 8.

Finale „Barcelona“ sekmadienio vakarą susikaus su Stambulo „Anadolu Efes“.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: „Barcelona“ 84:82 „AX Armani“ (27:24, 24:18, 16:29, 17:11)

Š. Jasikevičus sugebėjo užvesti savo auklėtinus. Kėlinuką pradėj pelnydami penkis taškus be atasko ir jau jie pirmavo 72:67.

Bet čia pat ir E. Messina sugebėjo užkurti savo komandą. Po pertraukėlės „AX Armani“ grįžo ant parketo surengdami kelias sėkmingas atakas ir vėl jie priekyje 76:72.

Permainingai vykusi kova susiklostė taškas į tašką. Š. Jasikevičiaus auklėtiniai varžovus kiek pristabdė ir vėl išsiveržė į priekį 80:78.

Lemiamos minutės vyko labai dramatiškai. Likus minutei rezultatas buvo lygus 82:82.

K. Punteris turėjo gerą šansą išvesti savo ekipą į priekį, bet jis nepataikė, o kitoje aikštės pusėje katalonų lyderis Corry Higginsas likus sekundei pataikį dvitaškį ir išplėšė Š. Jasikevičiaus auklėtiniams pergalę.

Trečias kėlinys: „Barcelona“ 67:71 „AX Armani“ (27:24, 24:18, 16:29)

„AX Armani“ krepšininai po pertraukos grįžo užsivedę. Kėlinuką pradėjo tolimu metimu. Nors katalonai keliskart juos sustabdė, bet po dar vieno tritaškio italų ekipa atsilikinėjo tik 50:53.

Netrukus E. Messinos auklėtiniai jau buvo priekyje, kai Malcolmas Delaney'us pridėjo antrąjį savo tritaškį, o du taškus greitoje kontratakoje pelnė ir Sh. Shieldsas (58:57).

Kaip reikiant aukštesnę pavarą ijungę „AX Armani“ vedini ypač Kevino Punterio vienu metu pirmavo jau ir 67:59.

Nuostabiai žaidę trečiąjį kėlinį Milano ekipos krepšininkai laimėjo net 29:16.

Antras kėlinys: „Barcelona“ 51:42 „AX Armani“ (27:24, 24:18)

Taškas į tašką vykusioje kovoje abi komandos apsikeitė tolimais metimais. Ir toliau siautėjo legendinis P. Gasolis, spėjęs pelnyti jau 10 taškų.

Įpusėjus kėliniui katalonams pavyko sukurti kelias atakas be atsako, bet Shavonas Shieldsas čia pat pataikė fantastišką tritaškį ir vėl Milano ekipa buvo šalia (34:37).

Š. Jasikevičiaus kariauna čia pat vėl surengė sėkmingenę atkarpą. N. Mirotičius pridėjo dvitaškį, Aleksas Abrinesas pataikė iš toli ir „Barcelona“ kiek pabėgo 44:36.

Kėlinuką „Barcelona“ užbaigė sėkmingai ir po dviejų kėlinių pirmavo 51:42.

Pirmas kėlinys: „Barcelona“ 27:24 „AX Armani“

Katalonai kiek sėkmingiau pradėjo mačą. Nicko Calathesas pelnė dvitaškį, katalonai pirmavo 7:2, o „AX Armani“ teko paprašyti pirmosios minutės pertraukėlės rungtynėse.

Bet po jos grįžę italai ėmė agresyviau pulti. Zachas Leday'us pataikė iš toli, du daškus su pražanga pridėjo ir Vladimiras Micovas.

„AX Armani“ atsilikinėjo 10:11. Čia pat jie ir buvo išsiveržę į priekį, bet katalonai tuoj vėl perėmė iniciatyvą.

Į aikštę žengęs Pau Gasolis pelnė septynis taškus, metimus pridėjo ir N. Calathesas. Kėlinukas buvo itin rezultatyvus, o po 10 minučių „Barcelona“ pirmavo 27:24.