18
UEFA Europos lyga: „Mura“ – Vilniaus „Žalgiris“ (nuotr. Elvio Žaldario)

Vilniaus „Žalgiris“ pradėjo kovą UEFA Europos lygos trečiajame atrankos etape. Lietuvos čempionai 0:0 (0:0) išsiskyrė taikiai su Murska Sobotos „Mura“ ekipa iš Slovėnijos.

18

Atsakomoji dvikova vyks rugpjūčio 12 d. Vilniuje, LFF stadione. Pagal naująsias UEFA taisykles, „išvykos įvarčio“ taisyklė panaikinta, tad papildomo pliuso varžovams už nepraleistą įvartį nebus.

Įveikę šį atrankos etapą, vilniečiai garantuotų sau vietą bent UEFA Konferencijų lygos grupės etape. „Žalgiris“ taptų pirmuoju futbolo klubu Lietuvos istorijoje, kuris dalyvautų europinio turnyro grupės kovose.

Nesėkmės atveju, vilniečių lauktų atkrintamasis UEFA Konferencijų lygos atrankos etapas.

Vilniečiai buvo labai aktyvūs pirmoje rungtynių dalyje. Pavyko atlikti net 11 smūgių, iš kurių 3 skriejo į vartų plotą. Taip pat, „Žalgiris“ kamuolį kontroliavo 50 proc. laiko.

Po pertraukos jau varžovai diktavo madas savo aikštėje, tačiau solidi Vladimiro Čeburino auklėtinių gynyba nesileido pramušama.

„Mura“ antrojo kėlinio viduryje į aikštę metė net tris keitimus, bet vaisių tai nedavė. Juolab ir „Žalgiris“ pasidarė atsargesnis ir didesnėms avantiūroms puolime nesileido.

Rungtynių eiga:

Antrasis kėlinys: „Mura“ 0:0 „Žalgiris“

83 min. Lygiosios jau labai arti. Vladimiras Čeburinas nuo suolo pakėlė patyrusius Josipą Tadičių ir Mantą Kuklį. Rizikuoti dabar tikrai nereikia – dar 90 minučių laukia Vilniuje.

73 min. Varžovai atliko net tris keitimus. Antroje rungtynių dalyje ekipos kur kas atsargesnės – krito tiek smūgių, tiek avantiūrų puolime skaičius.

62 min. Slovėnai vis labiau perima mačo kontrolę į savo rankas. Laimę pabandė L. Bobičanecas, bet E. Gertmonas apsaugojo vartus.

Trenerių štabas į aikštę nuo suolo metė Tomislavą Kišą vietoje J. Sylvestro. Galbūt žalgiriečiai jaučia, kad gali į Vilnių grįžti su teigiamu rezultatu?

Pirmasis kėlinys: „Mura“ 0:0 „Žalgiris“

45 min. Teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pabaigą. Kamuolio kontrolė visiškai lygi, bet mūsiškių pusėje daugiau smūgių (11:8).

25 min. Labai aktyvus „Žalgiris“ varžovų teritorijoje. Vilniečiai atliko jau net 8 smūgius, iš kurių 5 lėkė į vartų plotą. Gaila, įvarčiais jų paversti dar nepavyko.

1 min. Kiek vėluojame su pradžia dėl šokiruojančių žinių – Lionelis Messi skiriasi su „Barcelona“. Tačiau dabar keliamės į Murska Sobotą!

Startinės sudėtys:

„Mura“ (3-5-2): Matko Obradovičius (vart.), Janas Gorencas, Matičius Maruško, Žanas Karničnikas, Klemenas Šturmas, Tomi Horvatas, Luka Bobičanacas, Alenas Kozaras (kap.), Žiga Kousas, Kai'us Cipotas, Mihaelis Klepačas.

„Žalgiris“ (4-3-3): Edvinas Gertmonas (vart.), Joelis Bopesu, Elhadjis Diaw, Nemanja Ljubisavljevičius, Saulius Mikoliūnas (kap.), Ovidijus Verbickas, Ogenyi Onazi, Karolis Uzėla, Hugo Videmontas, Jakubas Sylvestras, Francis Kyeremeh.