Daug progų nesukūręs Vilniaus „Žalgiris“ antrą kartą iš eilės minimalia persvara 1:0 (1:0) įveikė drausmingai gynyboje žaidusią Alytaus „Dainavą“ ir, iškovojęs ketvirtą pergalę iš eilės, žengė dar vieną žingsnį link „SMScredit.lt A lygos“ čempionų titulo.

Nuo pirmųjų dvikovos minučių iniciatyva ir kamuolio kontrolė priklausė aikštės šeimininkams, tačiau pavojingų momentų prie kompaktiškai gynyboje žaidusios „Dainavos“ vartų sukurti nesisekė. 7-ąją minutę prie baudos aikštelės ribų alytiškiai nugriovė Rytį Leliūgą. Baudos smūgiu Mantas Kuklys pataikė į gyvatvorę.

9-ąją minutę Artūras Žulpa galėjo išvesti savo komandą į priekį. Po kampinio kamuolys atšoko „Žalgirio“ saugui, kuris pabandė gudriai pasiųsti kamuolį į vartus, tikėdamasis, kad galbūt jį pataisys komandos draugai, tačiau smūgis tikslo nepasiekė.

Atlaikiusi pirmąsias vilniečių atakas, „Dainava“ įsidrąsino ir vis dažniau atsidurdavo varžovų aikštės pusėje. Kėlinio viduryje visa svečių komanda griebėsi už galvų, kai fantastiškos progos neišnaudojo Mindaugas Strauka. Alytiškis išbėgo vienas prieš vartus, lengvai suklaidino toli išbėgusį Armantą Vitkauska, tačiau, smūgiavo taip nevykusiai, kad vartininkui į pagalbą atskubėjęs Algis Jankauskas be vargo sugebėjo atmušti lėtai į tuščius vartus riedantį kamuolį.

Ši alytiškiu proga nepažadino vilniečių, kurių puolimas ir toliau atrodė vangiai. Visgi 42-ąją minutę aktyviai žaidęs R.Leliūga atliko tikslų perdavimą į baudos aikštelę įkirtusiam Serge Nyuiadziui, kuris iki tol rimto darbo neturėjusiam Donatui Mikučioniui nepaliko jokių šansų išgelbėti komandą.

Dar po trijų minučių R.Leliūga atliko antrą puikų perdavimą į baudos aikštelę, tačiau puikiai sužaidė „Dainavos“ gynėjas, paskutinę akimirką sugebėjęs išmušti kamuolį iš po Kamilio Bilinskio kojų.

Ne vieną oro dvikovą po standartinių padėčių pirmoje dvikovos pusėje laimėjęs A.Jankauskas galėjo padvigubinti rezultatą 49-ąją minutę, M.Kukliui pakėlus kamuolį, bet koja į tolimą vartų kampą smūgiavo netaikliai.

Dar po keturių minučių už galvos griebėsi Pavelas Komolovas. Legionieriui baudos aikštelėje nukrito kamuolys, kai D.Mikočionis atrėmė labai pavojingą S.Nyuiadzio perdavimą, tačiau jo stiprų smūgį nuo vartų linijos atmušė Nerijus Kavaliauskas.

Reta „Dainavos“ ataka antrajame kėlinyje pasibaigė pavojingu Luko Sendžiko smūgiu iš dešiniojo baudos aikštelės krašto 66-ąją minutę. Gavęs perdavimą, saugas gražiai suklaidino Egididijų Vaitkūną ir pabandė nukreipti kamuolį į tolimą vartų kampą, bet į vartus nepataikė.

Po keitimo aikštėje pasirodęs Andrius Velička iškart ėmė grasinti svečių vartams. Vieną jo tolimą smūgį į apatinį vartų kampą 74-ąją minutę į kampinį koja nukreipė gynėjas. Po dviejų minučių M.Kuklys atliko puikų aukštą perdavimą į baudos aikštelę, bet vienas prieš vartus iššokęs puolėjas galva smūgiavo nestipriai ir D.Mikučionis nesunkiai kamuolį pagavo. Per likusį laiką vilniečiai ir toliau atakavo varžovų vartus, bet pavojingų momentų nesukūrė.

Vilniaus „Žalgiris“ – Alytaus „Dainava“ 1:0 (1:0).

„Žalgiris“: A.Vitkauskas, G.Freidgeimas, L.Peričius, A.Jankauskas, E.Vaitkūnas, R.Leliūga (70 min. V.Šilėnas), M.Kuklys, P.Komolovas (77 min. P.Janušauskas), A.Žulpa, S.Nyuiadzis, K.Bilinskis (66 min. A.Velička).

„Dainava“: D.Mikučionis, V.Rutkauskas, N.Kavaliauskas, D.Padaigis, D.Gunevičius, N.Bartkevičius, D.Cibulskas (84 min. D.Ivanauskas), R.Stankevičius, L.Savastas (58 min. T.Vitukynas), L.Sendžikas, M.Strauka.

Įvarčiai: S.Nyuiadzis (42).

Geltonos kortelės: N.Bartkevičius (64), S.Nyuiadzis (92).

Rungtynių teisėjai: J.Paškovskis, A.Radiušas, A.Bagdonas. „SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Vilniaus MFD "Žalgiris" 27 22 3 2 72:12 69 2. Klaipėdos "Atlantas" 27 18 4 5 52:21 58 3. Panevėžio "Ekranas" 27 18 2 7 53:31 56 4. Marijampolės "Sūduva" 28 15 7 6 64:30 52 5. Pakruojo "Kruoja" 26 11 7 8 33:36 40 6. Gargždų "Banga" 27 9 3 15 35:49 30 7. Šiaulių "Šiauliai" 28 6 6 16 30:54 24 8. Alytaus "Dainava" 28 4 4 20 26:65 16 9. Tauragės "Tauras" 28 1 2 25 19:86 5

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: N.Valskis („Sūduva“) – 24 įvarčiai, K.Bilinskis („Žalgiris“) –20, E.Razulis („Atlantas“) – 17, A.Staponka („Banga“) – 12, A.Buinickij („Ekranas“) – 11.