Ispanijos krepšinio lygos ACB finalą kiek netikėtai pergale pradėjo Simo Jasaičio Vitorijos „Tau Ceramica“ klubas, kuris svečiuose 75:64 (22:21, 24:11, 12:19, 17:13) nugalėjo Barselonos „AXA Barcelona“ krepšininkus ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Nors susitikimą sėkmingiau pradėjo šeimininkai, „Tau Ceramica“ krepšininkai dar pirmojo kėlinuko pabaigoje perėmė iniciatyvą ir po 10 minučių pirmavo 22:21. Laimėję antrojo kėlinuko 5 minučių atkarpą 15:0 baskai susikrovė įtikinamą 16 taškų persvarą 37:21.

Svečiai tvirtai laikė iniciatyvą, bet ketvirtajame kėlinuke po Alexo Ackerio dvitaškio ekipas skyrė tik 4 taškai (54:58). Tada iššovė didžiąją sezono dalį traumą besigydęs Jamesas Singletonas, kuris pataikė tritaškį, du dvitaškius ir grąžino „Tau Ceramica“ klubui svaresnį pranašumą (67:59). Barselonos ekipai dar sykį atsitiesti nepavyko ir Vitorijos ekipa finalą pradėjo pergale.

Simas Jasaitis nugalėtojams per 5 minutes pelnė 2 taškus (baudos metimai 2/2) bei perėmė kamuolį. Lietuvį ant atsarginių žaidėjų suolelio vyriausiasis treneris Nevenas Spahija pasodino už ginčus su varžovais, teisėjais ir techninę pražangą.

„Barcelona“: E.Ilyasova 21 (10 atk.kam.), R.Grimau 17 (7 atk.kam.), J.Lakovičius (tritaškiai 2/7) ir A.Ackeris - po 6.

„Tau Ceramica“: T.Splitteris 21 (4 rez.perd.), I.Rakocevičius 12 (8 atk.kam.), M.Teletovičius (tritaškiai 3/8), J.Singletonas (10 atk.kam.) ir P.Mickealis - po 9, Z.Planiničius 7.

Kitos finalo rungtynės bus žaidžiamos taip pat Barselonoje šeštadienį.