100
Lietuva – Slovėnija   (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Pasaulio krepšinio čempionate netrukus bus sudėlioti paskutiniai štrichai. Juos dėlioja ir Lietuvos rinktinė, kuri po skaudaus pralaimėjimo ketvirtfinalyje įveikė slovėnus ir dabar kovos dėl penktosios vietos čempionate.

100

Lietuviai rungtynėse su Luka Dončičiaus kariauna jau nuo mačo pradžios demonstravo labai solidų puolimą ir gana greitai pabėgo.

Varžovų skylėmis gynyboje pasinaudoję lietuviai vien per pirmą kėlinį pelnė 31 tašką. Pabėgusius lietuvius slovėnai vis bandė vytis, kelis kartus tas pavyko, tačiau Kazio Maksvyčio auklėtiniai gana solidžiai sužaidė antrąją mačo dalį ir galiausiai rungtynes laimėjo 100:84.

Slovėnų neišgelbėjo net 37 minutes rungtyniavęs L. Dončičius, kuris per šį laiką spėjo pelnyti 29 taškus (7/21 metimai, 6 atk. kam.)

„Pagarba lietuviams, kad išlaikė profesionalų požiūrį. Žmonės vis vien žiūrės, kažkas dėl mačo stabdys darbus, tad reikia į tokias rungtynes žiūrėti rimtai, net jei iš tikrųjų jos nieko nelemia. Matėme paruoštus namų darbus, taktiką, žaidimo planą.

Lietuvos ir Slovėnijos rungtynių analizę tinklalaidėje „Trys nuo lentos – FIBA World Cup“ žiūrėkite:

Taip pat lietuvių žaidėjų reikiamą energiją ir nusiteikimą. O varžovai to neparodė, jų lyderis irgi vaikščiojo aikštėje 37 minutes ir visa komanda atrodė ne iki galo nusiteikusi po pralaimėjimo ketvirfinalyje Kanadai. Sudėjus tai, plius pridėjus ir tai, kad lietuviai žaidė gerą krepšinį, J. Valančiūnas dominavo prieš M. Tobey, turime užtikrintą pergalę“, – apie mačą sakė komentatorius Rytis Vyšniauskas.

Pasak jo, slovėnų žvaigždė L. Dončičius aikštėje akivaizdžiai nebuvo labai motyvuotas ir iš šalies atrodė keistai.

„Nežinau, kodėl jis nusprendė tiek ilgai žaisti. Aišku, jis mėgsta žaisti krepšinį, būti su kamuoliu. Atrodė, kad pradžioje jis dar kažkiek susikaupęs, bet paskui kai kada buvo juokinga žiūrėti.

O mes darėme savo. Agresyviai prieš jį gynėsi T. Dimša ir M. Normantas. Aišku, buvo atkarpų, kai kiti jų žaidėjai kėlė problemų. Solidžiai sužaisdavo A. Nikoličus ar M. Tobey, ypač trečiojo kėlinio pirmoje pusėje, bet treneris laiku reaguodavo.

Rinktinės nerealus pranašumas yra iš baudos aikštelės. Lietuviai iš ten pelnė 46 taškus, kai slovėnai vos 10. Slovėnai metė dvigubai daugiau tritaškių nei dvitaškių. Tad jei žiūrėti į žaidimą prie krepšio, mes juos gerokai stipriau sutriuškinome nei 16 taškų skirtumas“, – tikino R. Vyšniauskas.

Lietuvos rinktinės gretose rezultatyviausiai žaidė kapitonas Jonas Valančiūnas, pelnęs 24 taškus ir atkovojęs 12 kamuolių. Ignas Brazdeikis pridėjo 15, o Mindaugas Kuzminskas (4/4 trit.) ir Deividas Sirvydis – po 14.

Paklaustas apie labai solidų D. Sirvydžio žaidimą, R. Vyšniauskas sakė, kad krepšininkas pasinaudojo jam suteikta proga.

„Vis vien nuo pirmų atakų matėsi, kad aikštėje bus atviras krepšinis. O jis sėdėdamas ant suolo ir laukdamas savo šanso suprato, kad progų jam tikrai bus, tik reikės jas išnaudoti aikštėje. Įėjo drąsiai, iškart atlikimo įkirtimą į baudos aikštelę, paskui dvitaškis pačioje kėlinio pabaigoje, keli pataikyti tritaškiai. Tad pavykusios jo rungtynės.

Manau, kad taip sužaidęs jis dar išsikovojo minučių ir mače su latviais, nes dabar neturime E. Bendžiaus. Tad K. Maksvytis rotuoja M. Kuzminską su T. Sedekerskiu ketvirtoje pozicijoje, o taip atsiranda minučių trečioje pozicijoje keičiant I. Brazdeikį ir tas minutes gauna D. Sirvydis, kuris savo šansu gerai naudojasi“, – apie D. Sirvydį sakė rinktinės kovas Maniloje komentuojantis R. Vyšniauskas.

Jei lietuviai rytoj, šeštadienį, žais savo mačą dėl penktosios vietos su latviais, tai čempionato pusfinaliai vyks jau šiandien.

Pirmieji į kovą nuo 11.40 val. stos kanadiečiai ir serbai, o 15.40 val. antrajame pusfinalyje susikaus JAV ir Vokietija. Ko laukti iš pusfinalio akistatų?

„Visų pirma, tai yra trys modernaus krepšinio komandos ir viena išsiskirianti rinktinė Serbija. Ji vis vien turi patyrusį trenerį, žaidžia kitokį krepšinį, turi klasikinį centrą, daug derinių, žaidžia keisdama gynybos sistemas.

Kanada, JAV, Vokietija žaidžia greitą, įgūdžių krepšinį, kur daug ką lemia talentas, daug žaidimo vienas prieš vieną, jie drąsiai visi keičiasi per penkias pozicijas aikštėjei“, – apie pusfinalio komandas sakė R. Vyšniauskas.

„Iš JAV ir Vokietijos mačo laukiu šou, fejerverkų, turėtų būti įspūdinga. Manau, kad vokiečiai yra ta komanda, kuri gali kandžiotis su amerikiečiais. Tad jau anksčiau sakiau, kad nors gerbiu latvius, bet nežinau, ką jie būtų darę prieš JAV, o vokiečiai turi resursų priešintis.

O Kanada ir Serbija atrodo sunkiai prognozuojamos rungtynės. Susitinka dvi skirtingą krepšinio filosofją propaguojančios komandos. Skiriasi krepšinio stilius.  Jaunas, augantis treneris prieš patyrusį senosios kartos strategą.

Galbūt kanadiečiai yra favoritai dėl jų atletiškumo, greičio ir dėl to, kaip jie iš tikrųjų gali gintis prieš serbų lyderį B.Bogdanovičių. Bet Serbijos rinktinės jokiais būdais negalima nuvertinti“, – pusfinalio kovas apibūdino R. Vyšniauskas.

Abi pusfinalio kovas ir svarbiausius likusius pasaulio krepšinio čempionato mačus transliuos TV3 televizija ir naujienų portalas tv3.lt.