Romoje (Italija) vykstančiame Europos plaukimo čempionate Lietuvos rinktinė savo kraityje turi jau du medalius. Šeštadienio vakarą Rūta Meilutytė 100 m plaukimo krūtine finale užėmė trečiąją vietą ir pasidabino bronzos medaliu.

Finale plaukusi kita lietuvė Kotryna Teterevkova neblogai pradėjo distanciją ir buvo arti apdovonajimo, bet, deja, paskutiniuose centimetruose ji sienelę pasiekė ketvirta.

R. Meilutytė finale finišavo per 1:06,50 min., o K. Teterevkovos laikas buvo 1:06,61 min.

Tokio rango varžybų finale dvi Lietuvos atstovės startavo pirmą kartą mūsų šalies istorijoje.

R.Meilutytė, kaip įprasta, žaibiškai sureagavo į starto signalą (0.60 sek.). Puikiai šį kartą startavo ir K.Teterevkova (0.64), tačiau po 50 m į priekį išsiveržė favoritė pasaulio čempionė italė Benedetta Pilato.

R.Meilutytė plaukė antra, K.Teterevkova – penkta. Antroje distancijos dalyje B.Pilato išlaikė tempą ir finišavo su aukso vertu rezultatu – 1 min. 5.97 sek.

Tuo tarpu R.Meilutytę ėmė vytis K.Teterevkova ir italė Lisa Angiolini. Vietinių gerbėjų džiaugsmui, italė paskutiniuose metruose aplenkė lietuvę ir iškovojo sidabrą (1:06.34).

R.Meilutytei šioje rungtyje priklauso ne tik Lietuvos, bet ir Europos rekordas (1:04.35 sek.).

Šio vakaro medalis R. Meilutytei yra jau ketvirtasis Europos čempionatų apdovanojimas per jos karjerą.

Beje, primename, kad vakar, penktadienį, bronzos medalį vyrų 100 m plaukimo krūtine finale iškovojo Andrius Šidlauskas.