0

Helsinkyje (Suomija) ir Stokholme (Švedija) vykstančio pasaulio ledo ritulio čempionato penktojo turo rungtynėse S grupėje penktadienį Rusijos rinktinė 7:3 (1:2, 2:1, 4:0) nugalėjo pasaulio vicečempionus Švedijos ledo ritulininkus ir iškovojo penktąją pergalę.

Antrajame kėlinyje rusai atsiliko 1:3, tačiau įmušė šešis įvarčius be atsako ir šventė pergalę.

Nugalėtojams tris įvarčius pelnė Jevgenijus Malkinas. Jis dar atliko du rezultatyvius perdavimus. Vieną įvartį įmušė ir tris rezultatyvius perdavimus atliko Aleksandras Popovas.

15 taškų surinkę rusai pirmauja grupėje, o švedai su 12 taškų žengia antri.

Kitose grupės rungtynėse Čekijos komanda 6:0 (2:0, 3:0, 1:0) nugalėjo Italijos atstovus.

11 taškų turintys čekai grupėje užima trečiąją vietą, o italai (2 tšk.) yra priešpaskutiniai - septinti.

H grupėje pirmąją nesėkmę patyrė nugalėtojos titulą ginanti Suomijos rinktinė. Ji 3:5 (2:0, 1:3, 0:2) nusileido olimpinei čempionei Kanados ekipai.

Kanadiečiai, turintys 13 taškų, tapo grupės lyderiais. Suomiai nuo jų atsilieka vienu tašku.

Kitame grupės mače olimpinė vicečempionė JAV rinktinė tik po pratęsimo 3:2 (0:0, 1:1, 1:1; 1:0) įveikė Kazachstano ledo ritulininkus. Pergalingą įvartį, pratęsime sužaidus 4 min. 38 sek., įmušė Justinas Faulkas.

Amerikiečiai (10 tšk.) H grupėje užima trečiąją vietą.

Pasaulio čempionate dalyvauja 16 komandų, suskirstytų į dvi grupes. 1-4 vietas užimsiančios rinktinės pateks į atkrintamąsias varžybas.

Penktadienio rungtynių rezultatai:

H grupė.

Kazachstanas - JAV 2:3, po pratęsimo (0:0, 1:1, 1:1; 0:1)

Suomija - Kanada 3:5 (2:0, 1:3, 0:2).

Lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai).

1. Kanada 5 4 0 1 0 22-14 13

2. Suomija 5 4 0 0 1 17-8 12

3. JAV 5 2 2 0 1 22-15 10

4. Slovakija 4 2 0 0 2 10-8 6

5. Šveicarija 4 2 0 0 2 12-11 6

6. Baltarusija 4 1 0 0 3 8-11 3

7. Prancūzija 4 1 0 0 3 11-24 3

8. Kazachstanas 5 0 0 1 4 10-21 1.