0

Fantastiškomis rungtynėmis Europos krepšinio čempionate pirmadienį baigėsi antrojo etapo susitikimai. Paskutinėse F grupės rungtynėse Rusijos rinktinė rezultatu 63:61 (19:20, 18:14, 14:15, 12:12) įveikė Makedonijos komandą ir užėmė pirmąją poziciją grupėje. Pergalę rusams lėmė Sergejaus Monios tritaškis aidint finalinei susitikimo sirenai.

Šių rungtynių baigtis reiškia, jog trečiadienį pirmenybių ketvirtfinalyje Lietuvos rinktinė dėl vietos pusfinalyje susitiks su makedonais.

Makedonijos rinktinei šiose rungtynėse nepadėjo rankos traumą patyręs Todoras Gečevskis, kuris šiose pirmenybėse daugiau nerungtyniaus.

Trečiajame kėlinyje sužaidus keturias minutes Pero Antičius tolimu metimu išvedė į priekį Makedonijos

komandą (40:39), tačiau ketvirčio pabaigą truputį sėkmingiau sužaidę rusai daugiausiai Aleksejaus Švedo pastangomis vėl susigrąžino nežymią persvarą - 51:49.

Po Sergejaus Monios tikslių metimų serijos lemiamo ketvirčio pradžioje Rusijos komanda spurtavo 7:2 ir įgijo septynių taškų pranašumą (58:51), tačiau slovėnai atsakė dviem tolimais metimais ir skirtumas aptirpo iki minimumo - 58:57. Taškas komandas skyrė ir prasidėjus paskutinei mačo minutei (60:59), o Bo McCalebbas dviem baudų metimais išvedė į priekį makedonus - 61:60. Pergalę Rusijos komandai fantastišku tritaškiu nuo lentos paskutinę mačo sekundę išplėšė S.Monia.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos aukštaūgis Predragas Samardžiskis makedonams per 21 minutę surinko 9 (dvitaškiai 3/7, baudos 3/6) taškus, atkovojo 3 kamuolius, blokavo varžovo metimą, perėmė kamuolį, kartą suklydo, išprovokavo 3 varžovų pražangas bei 2 sykius pažeidė taisykles.

Rusija: A.Švedas 14 (dvitaškiai 6/10), V.Fridzonas 11 (tritaškiai 3/3), T.Mozgovas, Sergejus Monia ir S.Bykovas - po 8.

Makedonija: B.McCalebbas 16, P.Antičius 15 (10 atk. kam., 5 rez. perd., tritaškiai 3/4) P.Samardžiskis 9.