Buvusi pirmoji pasaulio raketė 29-erių metų Rusijos tenisininkas Maratas Safinas atsisveikino su didžiuoju sportu.

Paskutinioji jo dvikova įvyko prieš savaitę Paryžiuje vykusiame prestižiniame turnyre „Masters 1000“, kurį laimėjo serbas Novakas Džokovičius. Jau antrame rate M. Safinas susitiko su grėsmingu varžovu – argentiniečiu Juanu Martinu Del Potro, kuris šiemet laimėjo atvirąjį JAV čempionatą.

Paskutiniąją pastaruoju metu gerokai prigesusios Rusijos teniso žvaigždės kovą Paryžiuje stebėjo net 15 tūkst. žiūrovų, tarp kurių daugumą sudarė rusų sportininko gerbėjai. Kaip ir tikėtasi, mačą laimėjo argentinietis, tačiau M.Safinas garbingai jam pasipriešino – 4:6, 7:5, 4:6.

Žiūrovai liko patenkinti. Iškart po dvikovos Rusijos sportininko laukė maloni staigmena – turnyro organizatoriai surengė iškilmingą atsisveikinimo su M. Safinu ceremoniją. Į atsargą garsųjį tenisininką išlydėjo aikštelėje išsirikiavę turnyro dalyviai bei anksčiau iš didžiojo teniso pasitraukę jo bičiuliai – ispanas Alberto Kosta, šveicaras Marcas Rosset, prancūzas Cedricas Piolinas.

M.Safinui buvo įteiktas įspūdingas prizas, kurio viduje – raktas, simbolizuojantis, jog durys jam visada bus atviros, jei tik panorės grįžti į didįjį sportą.

Šią savaitę, pirmadienį, įvykusioje „Rusijos taurės“ apdovanojimų ceremonijoje, kuri surengta jau šešioliktą kartą, M. Safinas penktą kartą tapo laureatu. Šį sykį jis buvo pagerbtas už indėlį populiarinant tenisą.

Įspūdinga ant teniso kamuoliuko įsitaisiusio dvigalvio erelio skulptūra puikiai atspindi svaiginamą M. Safino karjerą. Anksčiau jis du kartus buvo apdovanotas prizu „Metų triumfas“ ir po kartą – „Metų tenisininkas“ bei „Metų komanda“.

M. Safinas per netrumpą tenisininko profesionalo kelią yra laimėjęs du „Grand Slam“ serijos turnyrus: 2000 m. atvirąjį JAV čempionatą („US Open“), 2005 m. atvirąsias Australijos pirmenybes „Australian Open“), per 13 sezonų jis triumfavo penkiolikoje profesionalų turnyrų.

Beje, pirmadienį per apdovanojimų ceremoniją pagerbti ir kiti Rusijos žaidėjai. Nikolajus Davydenka ir Svetlana Kuznecova paskelbti geriausiais šių metų Rusijos tenisininkais. M. Safino sesuo Dinara laimėjo nominaciją „Metų pasiekimas“. D.Safina šiemet pirmą kartą per savo karjerą buvo pakilusi į Moterų teniso asociacijos (WTA) klasifikacijos lentelės viršūnę.

Prizas „Metų atradimas“ atiteko šiemet Vimbldono turnyro jaunių varžybas laimėjusiam Andrejui Kuznecovui.