0

Antroji Londono olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyro diena prasidėjo įtikinama Rusijos rinktinės pergalei. Rusai pirmosiose antrojo turo B grupės rungtynėse 73:54 (20:12, 20:13, 21:14, 12:15) įveikė Kinijos krepšininkus.

Davido Blatto auklėtiniams tai buvo antrasis laimėjimas iš eilės, tuo tarpu Azijos čempionai lieka be pergalių.

Visus reikalus rusai šiose rungtynėse išsprendė dar iki didžiosios pertraukos. Po kelių triuškinančių Andrejaus Kirilenko dėjimų antrajame kėlinyje europiečių pranašumas šoktelėjo iki devyniolikos taškų - 40:21. Nors trečiojo kėlinio pabaigoje kinams buvo pavykę kiek sumažinti atsilikimą (30:42), tačiau rusai į tai atsakė spurtu 8:0 ir pirmą kartą įgijo dvidešimties taškų pranašumą - 50:30.

Dar iki lemiamo ketvirčio pradžios skirtumas šoktelėjo iki 27 taškų (61:34), o paskutinės dešimt minučių šiame mače tebuvo formalumas.

Rusija: A.Kirilenko 16 (dvitaškiai 7/10, 9 atk. kam.), A.Švedas 14 (6 rez. perd.), A.Kaunas 13 (6 atk. kam.), T.Mozgovas 10, V.Chriapa 7 (12 atk. kam., 6 rez. perd.).

Kinija: Y.Jianlianis 16 (7 atk. kam.), W.Shipengas 7, Y.Li 6.