10
C. Ronaldo. (nuotr. SCANPIX)

Pergalę H grupėje pasaulio futbolo čempionate iškovojo Portugalijos rinktinė, kuri 3:1 (0:0) pranoko Ganos futbolininkus.

10

Portugalai sužaidus 10 minučių turėjo puikų šansą išsiveržti į priekį, tačiau vienas prieš vartininką atsidūręs Cristiano Ronaldo pasižymėti nesugebėjo.

Vėliau portugalų lyderis visgi įmušė įvartį, bet jis nebuvo įskaitytas dėl jo paties pražangos.

Gana pavojingą momentą sukūrė tik po pertraukos, bet po Mohammedo Kuduso smūgio kamuolys praskriejo visai šalia vartų.

Vis dėlto pirmieji įvartį portugalai, kai 63-ąją minutę. C. Ronaldo buvo nugriautas baudos aikštelėje ir į Ganos vartus buvo paskirtas 11 m baudinys.

Jį užtikrintai realizavo pats C. Ronaldo, kuris įsirašė į pasaulio futbolo čempionatų istoriją, kadangi tapo pirmuoju futbolininku pelniusiu bent po įvartį penkiuose planetos pirmenybėse.

Bet Gana čia pat turėjo atsakymą. 73-ąją minutę puolėjas Andrew Ayew uždarė gerą komandos draugo perdavimą ir išlygina mačo rezultatą.

Tačiau galiausiai portugalai vis vien sugebėjo įrodyti savo pranašumą.

Iš pradžių 78-ąją minutę Joao Felixas iššokęs vienas prieš vartininką išvedė dar sykį portugalus į priekį, o 80-ąją minutę Rafaelis Leo gražiu smūgu į apatinį vartų kampą įtvirtino Portugalijos rinktinės pergalę.

Ganos rinktinė besibaigiant mačui dar sugebėjo sušvelninti rezultatą 2:3 ir įnešti intrigos, bet portugalai toliau sėkmingai apsigynė ir šventė pergalę.