0

Šeštadienį dieną, prieš Anglijos FA taurės finalo rungtynes, buvo sužaistas vienas 37 turo „Premier“ lygos mačas. Jame susitiko Birmingemo „Aston Villa“ ir Londono „Chelsea“ klubai. Rungtynes rezultatu 2-1 laimėjo „Chelsea“ klubas, o jį į pergalę atvedė legenda tapęs Frankas Lampardas.

Abi komandos aktyviai pradėjo rungtynes ir žaidė tikrai greitą futbolą. 14 minutę buvo įmuštas pirmasis mačo įvartis ir jį pelnė Christianas Benteke. „Chelsea“ gynyba nesusitvarkė su puolėjo iš Belgijos ir jis įveikęs Gary Cahillą pasižymėjo smūgiu į artimąjį vartų kampą.

Po šio įvarčio labai pavojingą smūgį atliko ir Fabianas Delphas, tačiau šį kartą kamuolys praskriejo virš „Chelsea“ vartų. Kitoje aikštės pusėje 22 minutę gerą progą turėjo Demba Ba, bet puolėjas, atsidūręs vienas prieš vartininką, nesugebėjo jo įveikti.

Sužaidus apie pusvalandį, Frankas Lampardas atliko tikrai pavojingą baudos smūgį, bet ir vėl „Aston Villa“ vartininkas Bradas Guzanas sužaidė patikimai.

Iki kėlinio pabaigos „Aston Villa“ klubas rengdavo pavojingas kontratakas, kurias „Chelsea“ stabdė tik pražangomis. Mačo teisėjas už tai negailėjo geltonų kortelių ir kėlinio pabaigoje Ramiresas gavo antrą kortelę bei turėjo palikti aikštę.

Po pertraukos „Chelsea“ treneris Rafaelis Benitezas į aikštę išleido Davidą Luizą, kuris neleido varžovams pasinaudoti jų kiekybiniu pranašumu. 58 minutę jėgos aikštėje išsilygino, nes antrą geltoną kortelę gavo ir C.Benteke.

Po šio epizodo praėjus trims minutėms, F.Lampardas išlygino rungtynių rezultatą. Klubo veteranas pasižymėjo po Edeno Hazardo perdavimo. Verta paminėti, kad tai buvo 202-asis F.Lampardo įvartis „Chelsea“ klube ir jis susilygino su rezultatyviausiu klubo žaidėju Bobby Tamblingu.

72 minutę prie „Aston Villa“ vartų kilo tikras gaisras. „Chelsea“ klubui tarsi pavyko kamuolį pasiųsti už varžovų vartų linijos, tačiau „Aston Villa“ greitai išmušė kamuolį ir tiksliai įvertinti situacijos mačo teisėjams nepavyko, todėl įvartis įskaitytas nebuvo. Po kelių minučių „Chelsea“ klube traumą patyrė komandos kapitonas Johnas Terry, kurį aikštėje pakeitė Branislavas Ivanovičius.

Nepaisant to, „Chelsea“ toliau stengėsi spausti savo varžovus. Pavojingą baudos smūgį buvo atlikęs Davidas Luizas. Kitoje aikštės pusėje grėsmingai smūgiavo Ashley Westwoodas, bet Petras Čechas atlaikė jo smūgį.

88 minutę stadione susirinkę žiūrovai pamatė istorinį įvykį. Po dar vieno E.Hazardo perdavimo įvartį pelnė F.Lampardas. Su 203-iuoju įvarčiu F.Lampardas tapo rezultatyviausiu „Chelsea“ žaidėju per visą istoriją.

Prie pagrindinio mačo laiko teisėjas pridėjo net septynias minutes. „Aston Villa“ bandė tuo pasinaudoti, tačiau „Chelsea“ sėkmingai apsigynė ir šventė pergalę. Po jos „Chelsea“ užima trečią vietą ir turi 72 taškus. Taip klubas užsitikrino vietą kitų metų Čempionų lygoje. Tuo metu „Aston Villa“ su 40 taškų liko 13 vietoje, tačiau nuo iškritimo zonos juos skiria vos 5 taškai.