SVK ROU 19:00
    F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
    GEO POR 22:00
    CZE TUR 22:00

Vėlų trečiadienio vakarą Vilniaus „Rytas“ (2/2) šventė svarbią pergalę Vilniuje. FIBA Čempionų lygoje vilniečiai pasiekė revanšą prieš Patrų „Promitheas“ (2/2) klubą rezultatu 77:75 (27:23, 24:15, 11:17, 15:20).

32

Revanšą „Rytas“ pasiekė tokiu pat taškų skirtumu, kokiu pralaimėjo „Promitheas“ komandai Graikijoje.

Ginčo kamuolį laimėjo buvęs „Ryto“ legionierius Jaime Echenique, o Hunteris Hale’as iškart tolimu metimu pradėjo pildyti svečių sąskaitą (0:3). Pirmuosius taškus vilniečiams pridėjo Margiris Normantas prabėgus kiek daugiau nei minutei (2:5).

Po Gyčio Radzevičiaus perdavimo Martynas Echodas „Rytui“ pridėjo dvitaškį ir išvedė savo klubą į priekį (10:9). Vėliau du dvitaškius iš eilės varžovų klaidos dėka pridėjo M. Normantas ir dar padidino atotrūkį (14:10).

Justinas Gorhamas netrukus sukrovė solidesnę persvarą (18:12), tritaškiu ją iškart perpus pjovė Cameronas Reynoldsas. Arturo Kuruco dvitaškis su pražanga grąžino į priekį svečius, bet R.J.Cole’as kėlinį užbaigė tritaškiu – 27:23.

M. Normanto tritaškis, o vėliau Gyčio Masiulio dėjimas antrame kėlinyje padidino šeimininkų persvarą kol arenos svečiai strigo rinkdami taškus (37:29). Vilniečiai laužė varžovų gynybą, o po G. Masiulio baudų metimų Patrų ekipa atsilikinėjo 9 taškais (45:36).

Kėlinio pabaigoje G. Masiulis dar kartą stojo prie baudų metimo linijos ir sukūrė jau dviženklį pranašumą (47:26). J. Echenique bandymas dėti iš viršaus buvo sėkmingai nublokuotas, o Patrų klubui dar labiau duobę pagilino Gyčio Radzevičiaus tritaškis (50:38).

Į ilgąją pertrauką komandos išsiskyrė rezultatu 51:38.

Po pertraukos sugrįžęs „Rytas“ palaikė saugų atstumą nuo varžovų, tačiau po Camerono Raynoldso tritaškio varžovai sugebėjo jį sutirpdyti iki vienaženklio (52:45).

Po minutės pertraukėlės sugrįžusiems vilniečiams M. Normantas pelnė keturis taškus, o tai padėjo padaryti „Promitheas“ klaida. Persvara ir vėl tapo dviženklė (56:45).

Skirtumas tarp komandų ir toliau sukosi apie dviženklę ribą, sugrįžusio RJ Cole’o metimą pataisęs Justinas Gorhamas dar kartą ją grąžino (58:48). Iki trečiojo kėlinio pabaigos svečiai priartėjo nežymiai – 62:55.

Saugi „Ryto“ persvara ketvirtajame kėlinyje pradėjo tirpti, o 5 taškai komandas skyrė po to, kai Chrisas Coffey pridėjo du taškus su pražanga (65:60).

Pirmos rungtynių pusės geras darbas pradėjo eiti perniek, kai „Promitheas“ po keturių lemiamo kėlinio minučių priartėjo jau per pora taškelių (65:63).

Likus mažiau nei keturioms minutėms iki rungtynių pabaigos C. Reynoldsas taikliai smeigė iš toli ir po ilgo laiko išvedė Patrų krepšininkus į priekį (67:68).

Nors Patrų ekipa buvo priekyje 4 taškais, tačiau G. Radzevičiaus ir M. Normanto pastangos atsipirko ir rezultatas vėl tapo lygus (73:73).

Apsigynęs „Ryto“ amerikietis RJ Cole'as surengė rezultatyvų prasiveržimą, palikdamas varžovams tris sekundes (77:75). Varžovai neblogai išsimetė kamuolį, tačiau J. Gorhamas blokavo J. Echenique metimą ir vilniečiai šventė svarbią pergalę.

„Rytas“: R.J.Cole'as (5 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Margiris Normantas (4 rez. perd., 5/5 dvitaškių) po 16, Gytis Masiulis 12 (1/5 tritaškių), Gytis Radzevičius 10 (7 atk. kam.), Martynas Echodas 9, Justinas Gorhamas 6 (11 atk. kam., 0/4 tritaškių), Arnas Velička 4 (1/4 tritaškių, 4 rez. perd., 3 klaidos), Keithas Hornsby ir Javinas DeLaurier po 2

„Promitheas“: Chrisas Coffey 19 (9 atk. kam., 8/10 dvitaškių), Jaime Echenique 15 (6 atk. kam.), Arturas Kurucas ir Anthony Cowanas (7 rez. perd.) po 10, Cameronas Reynoldsas 9 (3/8 tritaškių), Hunteris Hale'as 7.